Koronawirus w Polsce: Rekordowa liczba zakażeń, kolejne zgony

Koronawirus w Polsce: Rekordowa liczba zakażeń i kolejne zgony na COVID-19, Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało dano dotyczące sytuacji w naszym kraju.

Koronawirus w Polsce: Rekordowa Liczba zakażeń

W sobotę COVID-19 wykryto już u 249 osób. Obecnie w Polsce zakażonych koronawirusem, potwierdzonych przypadków jest 1638 osób. Zmarła także osiemnasta osoba – podaje MZ.

Najgorszą sytuacja panuje w województwie mazowieckim gdzie potwierdzono do tej pory 421 przypadków zakażenia. Dokładne informacje dotyczące ilości pacjentów z podziałem na poszczególne województwa możesz znaleźć TUTAJ.

Zakaz wychodzenia z domu

Wskazano, że w okresie od 25 marca do 11 kwietnia bieżącego roku jest całkowity zakaz przemieszczania się z pewnymi wyjątkami. Wśród nich wskazano m.in. wykonywanie czynności zawodowych lub zadań służbowych, prowadzenie działalności rolniczej lub prac w gospodarstwie rolnym; zaspokajanie niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego, w tym uzyskania opieki zdrowotnej lub psychologicznej oraz zakupu towarów i usług.

CZYTAJ TEŻ: Nie żyje światowej sławy aktor. Zmarł na COVID-19

Ochotniczo i bez wynagrodzenia wykonujący świadczenia w walce z koronawirusem są zwolnieni z odpowiedzialności za złamanie powyższych zasad. Jednakże tylko wtedy gdy aktualnie udzielają się w ramach wolontariatu.

Potwierdzono również, że osób uczestniczących w obrzędach religijnych na zasadach wskazanych w Dzienniku Ustaw podobnie nie objęto ograniczeniem. W rozporządzeniu wskazano, że w przypadku gdy przemieszczanie się następuje pieszo – jednocześnie mogą się poruszać dwie osoby w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od siebie.   

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wstrząsający apel Paryża: „Potrzebujemy pomocy!”

W transporcie publicznym zastosowano zasadę „co drugiego miejsca siedzącego”. Oznacza to, że w tramwaju czy autobusie może być zajęte tylko co drugie miejsce siedzące.

Źródło: Interia, Ministerstwo Zdrowia

Koronawirus w Polsce: Rekordowa liczba zakażeń i kolejne zgony na COVID-19, Ministerstwo Zdrowia potwierdziło kolejnych 250 przypadków pacjentów
Koronawirus w Polsce: Rekordowa liczba zakażeń i kolejne zgony na COVID-19, Ministerstwo Zdrowia potwierdziło kolejnych 250 przypadków pacjentów

Polecamy także:

Koronawirus, najnowsze dane z Polski. Jest coraz gorzej

Wokalista Rammstein na intensywnej terapii – ma koronawirusa

El Dursi wywołała skandal! Ma gdzieś kwarantannę

To może Cię również zainteresować:

Wstrząsający apel Paryża: „Potrzebujemy pomocy!”

Nie żyje światowej sławy aktor. Zmarł na COVID-19

Siwiec w tragicznym położeniu – jej córka zachorowała

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →