Przekopywał ogródek, nagle uderzył w coś twardego. Gdy zobaczył co to, zamarł z przerażenia

Przekopywanie ogródka może być niebezpieczne, gdy mężczyzna zobaczył w co uderzył łopatą zamarł – w ogródku miał niewybuchy, czyli skład amunicji.

Czytaj też: Kolejne zgony i zachorowania. Resort podał nowe dane

W Polsce wciąż może się znajdować wiele niewybuchów oraz składów amunicji,  które często zostały pozostawione w oczekiwaniu na nadejście ponownych czasów użyteczności. Są również takie, których pierwotne użycie nie przyniosło żadnych rezultatów i dziś zapomniane stwarzają olbrzymie zagrożenie.

O istnieniu w bliskim sąsiedztwie składów amunicji przekonał się mężczyzna z województwa Lubelskiego,  który odnalazł niemały skład na swoim podwórku.

Skład amunicji w ogródku

Taka sytuacja to z pewnością niemałe zaskoczenie. Mieszkaniec jednej ze wsi w gminie Głusk pod Lublinem robił spore porządki w swoim przydomowym ogródku.

W tej sytuacji  mężczyzna nie spodziewał się tego, co zostało wiele lat temu pozostawione na ziemi,  gdzie znajduje się jego dom. Podczas przekopu łopata mieszkańca Lubelszczyzny natrafiła na coś twardego o metalicznym oddźwięku. W tej sytuacji właściciel posesji postanowił przyjrzeć się bliżej znalezisku. Okazało się,  że na jego ziemi znajduje się skład animacji najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej.

O tym odkryciu niezwłocznie została powiadomiona policja. Teren został zabezpieczony przez policjantów z Bychawy.

Zobacz również: Anna Mucha 30 lat temu. Tak zaczynała karierę. Cudowne zdjęcie!

Przekopując również ogródek odnalazł w ziemi duże ilości skorodowanej amunicji. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z komisariatu w Bychawie, którzy zabezpieczyli wskazane miejsce. Po dokładnych oględzinach okazało się, że znajdowało się tam prawie 250 naboi karabinowych prawdopodobnie z czasów II wojny światowej

– przekazał kom. Kamil Gołębiowski, rzecznik Komendy Miejskiej w Lublinie.

Przekopywanie ogródka może być niebezpieczne, gdy mężczyzna zobaczył w co uderzył łopatą zamarł - w ogródku miał niewybuchy, czyli skład amunicji
Przekopywanie ogródka może być niebezpieczne, gdy mężczyzna zobaczył w co uderzył łopatą zamarł – w ogródku miał niewybuchy, czyli skład amunicji/ screen YouTube

Źródło: Pikio

Polecamy także:

Cejrowski ostro zaatakował Korwina. Jest już kontra „króla”

Kuzyn Kaczyńskiego ujawnił prywatną rzecz prezesa PiS. Wyśpiewał wszystko

Polecamy także:

Anna Mucha 30 lat temu. Tak zaczynała karierę. Cudowne zdjęcie!

Szokujące słowa Górniak o szczepieniach i rządzie. „Niech nas rozstrzelają!”

Królikowski wyznał to w programie na żywo. Nikt nie wiedział

Jackowski ostrzega Polaków. Czeka nas coś znacznie gorszego

,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →