Antybiotyki i cała prawda! Musisz to wiedzieć

Antybiotyki nie działają, dlatego grozi nam epidemia w Polsce? Leki. W dzisiejszych czasach lekarze potrafią przepisać nam antybiotyk nawet na najzwyklejsze przeziębienie. Jak wykazują najnowsze badania dalsze masowe spożywanie leków może doprowadzić do tego, że się od nich uodpornimy. A nastąpić to może już koło 2050 roku. Sytuacją taka byłaby tragiczna w skutkach, a dzisiaj uleczalne choroby zaczną zbierać śmiertelne żniwo.

Problem przepisywania antybiotyków ponad miarę to tylko jedna strona medalu. Jak podają wyniki ponad 90% rodaków bierze regularnie różnego rodzaju leki oraz suplementy diety bez konsultacji z lekarzem. Wygląda to na początek masowej lekomani Polaków.

CZYTAJ TAKŻE: Kuba Wojewódzki znika z TVN? Oto powód

Antybiotyki nie działają?

Antybiotyki nie działają, dlatego grozi nam epidemia w Polsce? Leki
Antybiotyki nie działają, dlatego grozi nam epidemia w Polsce? Leki

Niespełna 80% chorób ma podłoże wirusowe. Dlatego przepisanie antybiotyku może okazać się zgubne. Do tego dochodzi częste nieprawidłowe przyjmowanie przez pacjentów leków, co prowadzi do uodparniania się bakterii na nie.

Trzeba zaznaczyć, że antybiotyki nie pomagają w walce z wirusami. Zabijają bakterie w naszym organizmie, ale jednocześnie niszczą florę bakteryjną, która nas chroni. Co ułatwia różnym drobnoustrojom infekować nasz organizm w przyszłości.

Czy grozi nam epidemia w Polsce?

Kolejnym częstym błędem w postępowaniu, jest przerwanie pobierania leku w momencie, gdy czujemy się lepiej. Kurację antybiotykową trzeba wybrać do końca. Trzeba pamiętać, że przerwanie kuracji może pozwolić części bakterii przeżyć i zaatakować nas w późniejszym czasie.

ZOBACZ TEŻ: Magda Gessler i Anja Rubik złamały ciszę wyborczą? Gwiazdy TVN w ogniu krytyki

Już w dzisiejszych czasach zauważamy powstanie lekoopornych bakterii, na które nie działają antybiotyki. Jest to spowodowane nadużywaniem tych leków przez konsumentów. Także to, że umieszcza się w żywności antybiotyki by ją chronić przed chorobami nie pomaga nam w tej sytuacji. Naukowcy zauważyli, że lekoodporne potrafią być już niektóre szczepy gronkowca złocistego, czy pałeczki zapalenia płuc, Klebsiella pneumoniae.

Trzeba jasno zaznaczyć, że antybiotyki nie pomagają w zwalczaniu kataru, kaszlu, czy gorączki. Poprawa zdrowia nie wiąże się zazwyczaj z przyjmowanym antybiotykiem, po prostu nasze ciało samo po kilku dniach zwalczyło wirusa. Antybiotyki atakują tylko bakterie i pomocne są podczas zakażeń bakteryjnych, takich jak angina.

źródło: Interia.pl

POLECAMY:

Rubik zapytała Wojewódzkiego o orientację. Powiedział prawdę
Potwór z Loch Ness odnaleziony! Jednak istnieje? (foto)
Magda Gessler i Anja Rubik złamały ciszę wyborczą? Gwiazdy TVN w ogniu krytyki
Ziemkiewiczowi puściły nerwy! Tak ostro jeszcze nie było. Marsz Równości w Gdańsku

Tagi: Antybiotyki nie działają, dlatego grozi nam epidemia w Polsce? Leki

, , , , ,
Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →