Antybiotyki i cała prawda! Musisz to wiedzieć

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Antybiotyki nie działają, dlatego grozi nam epidemia w Polsce? Leki. W dzisiejszych czasach lekarze potrafią przepisać nam antybiotyk nawet na najzwyklejsze przeziębienie. Jak wykazują najnowsze badania dalsze masowe spożywanie leków może doprowadzić do tego, że się od nich uodpornimy. A nastąpić to może już koło 2050 roku. Sytuacją taka byłaby tragiczna w skutkach, a dzisiaj uleczalne choroby zaczną zbierać śmiertelne żniwo.

Problem przepisywania antybiotyków ponad miarę to tylko jedna strona medalu. Jak podają wyniki ponad 90% rodaków bierze regularnie różnego rodzaju leki oraz suplementy diety bez konsultacji z lekarzem. Wygląda to na początek masowej lekomani Polaków.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

CZYTAJ TAKŻE: Kuba Wojewódzki znika z TVN? Oto powód

Antybiotyki nie działają?

Antybiotyki nie działają, dlatego grozi nam epidemia w Polsce? Leki
Antybiotyki nie działają, dlatego grozi nam epidemia w Polsce? Leki

Niespełna 80% chorób ma podłoże wirusowe. Dlatego przepisanie antybiotyku może okazać się zgubne. Do tego dochodzi częste nieprawidłowe przyjmowanie przez pacjentów leków, co prowadzi do uodparniania się bakterii na nie.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Trzeba zaznaczyć, że antybiotyki nie pomagają w walce z wirusami. Zabijają bakterie w naszym organizmie, ale jednocześnie niszczą florę bakteryjną, która nas chroni. Co ułatwia różnym drobnoustrojom infekować nasz organizm w przyszłości.

Czy grozi nam epidemia w Polsce?

Kolejnym częstym błędem w postępowaniu, jest przerwanie pobierania leku w momencie, gdy czujemy się lepiej. Kurację antybiotykową trzeba wybrać do końca. Trzeba pamiętać, że przerwanie kuracji może pozwolić części bakterii przeżyć i zaatakować nas w późniejszym czasie.

ZOBACZ TEŻ: Magda Gessler i Anja Rubik złamały ciszę wyborczą? Gwiazdy TVN w ogniu krytyki

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Już w dzisiejszych czasach zauważamy powstanie lekoopornych bakterii, na które nie działają antybiotyki. Jest to spowodowane nadużywaniem tych leków przez konsumentów. Także to, że umieszcza się w żywności antybiotyki by ją chronić przed chorobami nie pomaga nam w tej sytuacji. Naukowcy zauważyli, że lekoodporne potrafią być już niektóre szczepy gronkowca złocistego, czy pałeczki zapalenia płuc, Klebsiella pneumoniae.

Trzeba jasno zaznaczyć, że antybiotyki nie pomagają w zwalczaniu kataru, kaszlu, czy gorączki. Poprawa zdrowia nie wiąże się zazwyczaj z przyjmowanym antybiotykiem, po prostu nasze ciało samo po kilku dniach zwalczyło wirusa. Antybiotyki atakują tylko bakterie i pomocne są podczas zakażeń bakteryjnych, takich jak angina.

źródło: Interia.pl

POLECAMY:

Rubik zapytała Wojewódzkiego o orientację. Powiedział prawdę
Potwór z Loch Ness odnaleziony! Jednak istnieje? (foto)
Magda Gessler i Anja Rubik złamały ciszę wyborczą? Gwiazdy TVN w ogniu krytyki
Ziemkiewiczowi puściły nerwy! Tak ostro jeszcze nie było. Marsz Równości w Gdańsku

Tagi: Antybiotyki nie działają, dlatego grozi nam epidemia w Polsce? Leki

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , , , ,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →