PILNE: Atak rakietowy na ambasadę USA.

Udostępnij:

Atak rakietowy na ambasadę USA. Wygląda na to, że eskalacja konfliktu na bliskim wschodzie wciąż rośnie. Dziś media podały informację, że około pięć rakiet spadło w rejonie ambasady USA w stolicy Irak u, Bagdadzie – podaje agencja AFP, powołując się na miejscowe służby bezpieczeństwa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ważą się losy Polski. Szef Rady Europejskiej zwołał nadzwyczajny szczyt UE

Z innych informacji medialnych wynika, że Amerykańska ambasada znajduje się w tak zwanej Zielonej Strefie. Warto zaznaczyć, że była ona wcześniej celem tego typu ataków. Na razie nie wiadomo kto wystrzelił rakiety. Nie ulega wątpliwości, że teraz wszyscy będą oczekiwać komunikatu określającego sprawców ataku. Ze wstępnych informacji wiadomo, że nikt nie ucierpiał.

CZYTAJ RÓWNIEŻTO JEST NAJPOPULARNIEJSZE:

  1. Fani wstrzymali oddech! Michał Szpak potwierdził sensacyjną nowinę
  2. Kończy się czas! Gwiazda „The Voice” umiera. Błaga o pomoc
  3. Polska zostanie wyrzucona z UE? Niepokojący komentarz

Na początku tego miesiąca doszło do ataku na dwie bazy wojskowe Stanów Zjednoczonych w USA. Do ich przeprowadzenia przyznał się wówczas Teheran, który podkreślił, że był to atak odwetowy zgodny z prawem międzynarodowym.

USA, Irak: Atak rakietowy na ambasadę USA. Wygląda na to, że eskalacja konfliktu na bliskim wschodzie wciąż rośnie. Media potwierdziły doniesienia
USA, Irak: Atak rakietowy na ambasadę USA. Wygląda na to, że eskalacja konfliktu na bliskim wschodzie wciąż rośnie. Media potwierdziły doniesienia

Źródło: TVP Info/ Źródło własne

ZOBACZ TAKŻE NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE:

Donald Tusk zdradził na kogo głosował w wyborach PO

„Agent Tomek” pogrąża ważnych polityków PiS. Jest jednak pewien problem z jego zeznaniem

Ważą się losy Polski. Szef Rady Europejskiej zwołał nadzwyczajny szczyt UE

Polskie MSZ wydało specjalne oświadczenie ws. koronawirusa