Polskie MSZ wydało specjalne oświadczenie ws. koronawirusa

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

W związku z rozprzestrzenianiem się groźnego wirusa 2019-nCoV, polskie MSZ wszczęło działania i wydało oświadczenie. Powołano zespół kryzysowy w ambasadzie polskiej w Pekinie. Zespół jest odpowiedzialny za kontakt z polskimi obywatelami w zagrożonych rejonach oraz monitorowanie ich sytuacji. Dodatkowo zaostrzono ostrzeżenie dla osób podróżujących w okolice prowincji Hubei. Polska reaguje na śmiertelny wirus z Chin (koronawirus 2019-nCoV): MSZ wydało oświadczenie, Polacy w Chinach otrzymają pomoc. Obecny komunikat polskiego MSZ brzmi: „odradzamy podróże, które nie są konieczne”.

TO INTERESUJE NASZYCH CZYTELNIKÓW: Wiemy kto został szefem PO. Miażdżący wynik

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zapewnia, że sytuacja związana z wirusem jest na bieżąco monitorowana. MSZ pozostaje w stałym kontakcie ze strażą graniczną oraz Rządowym Centrum Bezpieczeństwa.

Koronawirus 2019-nCoV: Polska reaguje. Oświadczenie MSZ ws. wirusa

„W ambasadzie RP w Pekinie powołany został zespół kryzysowy, odpowiedzialny za kontakt z polskimi obywatelami w zagrożonych rejonach oraz monitorowanie ich sytuacji. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że wszyscy nasi obywatele przebywający na zagrożonym obszarze lub powracający do kraju są w dobrej kondycji i nie wykazują żadnych oznak zakażenia”

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

– czytamy w komunikacie MSZ.

Polski resort zapewnił również, że obecne w terenie placówki na swoich stronach oraz w mediach społecznościowych zamieszczają informacje, komunikaty o rozwoju sytuacji. Na wniosek ambasady w Pekinie, MSZ zaostrzył ostrzeżenie dla podróżujących do prowincji Hubei do poziomu „odradzamy podróże, które nie są konieczne”.

CZYTAJ TAKŻE: Verhofstadt atakuje Polskę. Ostro przesadził

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„Na poziomie lokalnym, w ramach unijnej współpracy konsularnej, koordynowane są działania dotyczące możliwego wyjazdu obywateli UE z Wuhan. Polska służba konsularna aktywnie uczestniczy w koordynacji działań państw członkowskich UE na rzecz organizacji wyjazdu wszystkich zainteresowanych polskich obywateli”

– czytamy w komunikacie.

Przypomniano także o tym, że informacje dotyczące rozwoju sytuacji w związku z wirusem 2019-nCoV można śledzić na koncie @PolakZaGranica na Twitterze oraz na stronie: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/chiny. Zaleca się aby podróżni chcący udać się w zagrożone rejony zapoznały się z informacjami dostępnymi na wyżej wymienionych stronach.

MSZ poprzez serwis Twitter zapewnia również, że wszystkim Polakom którzy wracają do Polski z terenów dotkniętych wirusem zostanie zapewniona niezbędna opieka medyczna. Polacy wciąż przebywający w chinach mogą liczyć na pomoc w placówkach dyplomatycznych.

Polskie władze uspokajają. Paweł Jabłoński, wiceszef MSZ potwierdził bowiem doniesienia o sprawdzaniu i identyfikowaniu osób na przejściach granicznych. Monitoring osób przekraczających granicę odbywa się pod kątem zakażenia koronawirusem 2019-nCoV.

TO JEST NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE:

  1. Fani wstrzymali oddech! Michał Szpak potwierdził sensacyjną nowinę
  2. Polska zostanie wyrzucona z UE? Niepokojący komentarz
  3. Kończy się czas! Gwiazda „The Voice” umiera. Błaga o pomoc

Chiny potwierdziły także 41 przypadków śmiertelnych nowego koronawirusa. Zakażonych obecnie jest ponad 1000, z czego 57 jest w stanie krytycznym.

Koronawirus z Chin się rozprzestrzenia -jest już w Europie i Australii

Narodowa Komisja Zdrowia Chin jak dotąd potwierdziła 1287 przypadków zakażenia koronawirusem. Śmiertelny wirus potwierdzono również w Tajlandii, Wietnamie, Singapurze, Japonii, Korei Południowej, Tajwanie, Nepalu, Malezji a także Francji.

Niepokojące sygnały dochodzą również z Wielkiej Brytanii i Australii. Nie ma jeszcze 100 procentowej pewności jednakże podejrzewa się, iż w UK sa osoby zakażone wirusem, mówi się również o dwóch australijskich miastach w których potwierdzono obecność wirusa.

„Nowy zidentyfikowany koronawirus może powodować zapalenie płuc, które w niektórych przypadkach okazywało się dotąd śmiertelne. Nie wiadomo jeszcze, jak łatwo rozprzestrzenia się on między ludźmi. „

– czytamy na stronie Interia.pl

Polska reaguje na śmiertelny wirus z Chin (koronawirus 2019-nCoV): MSZ wydało oświadczenie, Polacy w Chinach otrzymają pomoc
Polska reaguje na śmiertelny wirus z Chin (koronawirus 2019-nCoV): MSZ wydało oświadczenie, Polacy w Chinach otrzymają pomoc

Polecamy:

Królikowski walczy o życie. Była nadzieja na wyzdrowienie

Hołownia straszy Polaków. Totalny odlot kandydata na prezydenta

Biedroń nie ma wątpliwości. Już zna wyniki wyborów?

Mieszkowski odleciał w TVP. Oto co stwierdził o PRL

Kwiatkowski podszedł nagle do dziewczyny w „The Voice Kids”. Gdy pokazał jej zdjęcie w telefonie – zamarła

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, ,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →