Atak na amerykańską bazę w Iraku! Znamy szczegóły

Udostępnij:

Irak USA: Atak na amerykańską bazę w Iraku. Niestety sytuacja na bliskim wschodzie wciąż jest bardzo poważnie napięta. Z doniesień medialnych wynika, że siedem pocisków moździerzowych spadło w niedzielę na bazę lotniczą Al-Bakr koło miasta Balad w środkowym Iraku. Niestety w wyniku ataku czterech żołnierzy zostało rannych.

Siedem pocisków moździerzowych spadło w niedzielę na bazę lotniczą Al-Bakr koło miasta Balad w środkowym Iraku. Według mediów zniszczeniu w wyniku ataku miał ulec pas startowy bazy. Na tym jednak straty się nie kończą. W wyniku ostrzału rannych zostało czterech irackich żołnierzy. Amerykanie już wcześniej mieli opuścić bazę.

Irak: Atak na amerykańską bazę w Iraku

Irak USA: Atak na amerykańską bazę w Iraku. Niestety sytuacja na bliskim wschodzie wciąż jest bardzo poważnie napięta. Czekamy na dalszy rozwój wydarzeń
Irak USA: Atak na amerykańską bazę w Iraku. Niestety sytuacja na bliskim wschodzie wciąż jest bardzo poważnie napięta. Czekamy na dalszy rozwój wydarzeń

Amerykańscy żołnierze opuścili bazę w ostatnich tygodniach w związku ze wzrostem napięć w Iraku, co było wywołane wzajemnymi atakami Iranu oraz Stanów Zjednoczonych na cele przeciwnika zlokalizowane w tym kraju – pisze agencja AFP.

Na ten moment nikt nie przyznał się do organizacji ataku.

Źródło: Interia

POLECAMY:

Filip Chajzer zalicza kolejną potężną wpadkę! TVN mu tego nie wybaczy!
Niesamowite! Oliwia Bieniuk wygląda zjawiskowo. Fani zachwyceni
Miód i czosnek, czyli najlepszy, naturalny antybiotyk! Zobacz jak go przygotować i jakie ma właściwości
Tajemniczy obiekt 2669 na Mazurach. Przez lata władze trzymały to w sekrecie!
40 powodów przez które Platforma straciła władzę i już jej nie powinna odzyskać