PiS przegrywa głosowanie. To koniec rządu Morawieckiego?

Awantura w polskim Sejmie: Izba niższa parlamentu nie wprowadził do porządku obrad projektu PiS ws. głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich!

Sejm nie wprowadził do porządku obrad projektu PiS ws. głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich – taka decyzja zapadła przy pomocy między innymi głosów posłów Porozumienia Jarosława Gowina. Na dodatek również Trzech posłów z PiS było przeciw, a troje, w tym szef Porozumienia Jarosław Gowin, wstrzymało się od głosu. Mimo wszystko w kuluarach pojawiają się głosy, że będzie reasumpcja głosowania.

Awantura w polskim Sejmie: Izba niższa parlamentu nie wprowadził do porządku obrad projektu PiS

Prawo i Sprawiedliwość robi wszystko, aby nie wprowadzić w Polsce stanu nadzwyczajnego. Jednym z powodów są konsekwencje finansowe, które mogłoby spowodować wprowadzenie takiego któregoś ze stanów nadzwyczajnych.

Taka możliwość jest regulowana na podstawie artykułu 228 konstytucji, który przewiduje między innymi rekompensaty dla osób poszkodowanych z powodu represji wprowadzonych przez rząd. Takiego scenariusza obawiał się między innymi Jarosław Gowin, który mimo wszystko głosował przeciw opcji możliwości głosowania w sposób korespondycji przez Polaków.

Swoje zadowolenie z powodu braku dyscypliny w PiS wyraził szef Platformy Obywatelskiej – Borys Budka.

To bardzo ważne żeby mówić jednym głosem, żebyśmy byli w stanie zatrzymać to szaleństwo. Dzisiaj początek nastąpił, opozycja głosowała, jak zawsze w sprawach fundamentalnych, razem. Od samego początku mówiliśmy, że wybory 10 maja to szaleństwo

oświadczył podczas późniejszej konferencji prasowej lider PO.

Dzisiaj nie dopuściliśmy do tego, aby igrać życiem i zdrowiem Polaków, dzisiaj pokazaliśmy, że zwycięstwo z PiS jest możliwe

podkreślił Budka.

Raz jeszcze dziękujemy za to, przede wszystkim tym, którzy wyłamali się z tego partyjnego bezwzględnego posłuszeństwa

mówił Budka.

Źródło: wPolityce

Awantura w polskim sejmie: Izba niższa parlamentu nie wprowadził do porządku obrad projektu PiS ws. głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich.
Awantura w polskim sejmie: Izba niższa parlamentu nie wprowadził do porządku obrad projektu PiS ws. głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich.

Polecamy także:

Młynarskiej puściły nerwy! Nie ma zamiaru przestrzegać zaostrzeń?

Przybywa ofiar śmiertelnych i zakażonych – najnowsze informacje

Pacjent opublikował nagranie z polskiego szpitala. Koszmar

To może Cię również zainteresować:

Miasto na skraju szaleństwa! Najpierw wirus, teraz to…

Viki Gabor podjęła szokującą decyzję! Mało kto by się odważył

Gwiazdy TVN wyrzucone na bruk! Mamy komentarz

Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →