Brytyjska dziennikarka zszokowana polskim miastem! „Myślałam, że pomyliłam samolot!”

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Brytyjska dziennikarka znanego portalu mirror.co.uk, odwiedziła polskie miasto jakim jest Gdańsk. W tekście który napisała na temat miejscowości w jakiej była sporo było zachwytów, jednak więcej szczerego zdziwienia.

To jest wprost nieprawdopodobne, że dziennikarze tak wielkich tytułów, zdają się być wciąż – nazwijmy to po imieniu – niedouczeni. Czytając tekst dziennikarki odnosimy wrażenie, iż spodziewała się ona tutaj wręcz postapokaliptycznych scen, zakurzonych ulic, ludzi w chustach jeżdżących bryczką i terroru wyzierającego zza każdego rogu.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Francuz pokazał nagranie z Polski. Dziś to hit internetu! (wideo)

“Jest tak piękny, że zrujnuje twoje oczekiwania dotyczące postkomunistycznych czasów” – w ten sposób autorka popularnego brytyjskiego portalu rozpoczyna tekst poświęcony Gdańskowi.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Dalej pisze, że to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce.

W artykule, który pojawił się na mirror.co.uk podzieliła się z czytelnikami swoim wyobrażeniem na temat Polski jeszcze przed odwiedzeniem naszego kraju. Napisała, że mocno wryły się jej zdjęcia sprzed lat, kiedy po ulicach gdańska jeździły milicyjne wozy i pacyfikowały demonstrantów. (Halo! To było dawno temu! -przyp. red.)

ZOBACZ TEŻ: Trzymajcie się krzeseł! Nowy kandydat na prezydenta mówi o wojnie z Japonią

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Gdańsk: Brytyjska dziennikarka zachwycona polskim miastem

Tak czy owak, dziennikarka po wylądowaniu na lotnisku w Gdańsku przeżyła szok. Wręcz nie była w stanie uwierzyć, że to właśnie jest Polska!

“Zobaczyłam ludzi popijających kawę w ogródkach przed kawiarniami, spacerowałam promenadą nad piękną rzeką, przy której cumują jachty, a teraz idę ulicami pięknego starego miasta z budynkami o wspaniałych fasadach” – pisze w swoim tekście i dodaje:

“Przez chwilę się nawet zastanawiałam, czy przypadkiem nie wsiadłam do niewłaściwego samolotu i nie wylądowałam w Amsterdamie”.

Dalej to już sam “cukier”. Pisze o pysznych lodach, pięknych uliczkach i “normalności” jaka jest w Polsce.

Zawsze miło czyta się teksty, które wychwalają Polskę w świecie, jednak wciąż nie możemy zrozumieć tak wielkiej ignorancji względem naszego kraju. Dziennikarze tak poczytnych tytułów powinni raczej znać sytuację jaka panuje w Polsce. Tym bardziej w ostatnich czasach, gdy nasz kraj jest na ustach wszystkich.

Brytyjska dziennikarka znanego portalu mirror.co.uk, odwiedziła polskie miasto jakim jest Gdańsk. Bya zaskoczona tym co zobaczyła na miejscu
Brytyjska dziennikarka znanego portalu mirror.co.uk, odwiedziła polskie miasto jakim jest Gdańsk. Była zaskoczona tym co zobaczyła na miejscu

źródło: Wirtualna Polska, mirror.co.uk

To Cię również może zainteresować:

Potwierdzone: Macron przyjeżdża do Polski. Jaki jest cel wizyty?
Szok! Kuba Wojewódzki ogłosił to oficjalnie! Chodzi o dziecko!
Francja na skraju upadku! Służby straciły kontrolę. Przerażające dane
Gdańsk: Rozpędzony samochód wjechał w ludzi
Brawo! Jest ostra reakcja Andrzeja Dudy. To usłyszała cała Europa
window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →