Wiadomo co z powrotem uczniów do szkół. Decyzja właśnie zapadła

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Wszyscy zastanawiali się jak będzie wyglądać nadchodzący rok szkolny. Nauczanie zdalne izoluje społecznie dzieci i młodzież i z nieukrywaną radością większość rodziców przyjęła by wiadomość o tym, że ich pociecha może wrócić do szkoły z zachowaniem odpowiedniego bezpieczeństwa. Teraz zapadła decyzja o tym czy uczniowie wrócą do szkół.

Czytaj też: Przerażające zdjęcia RTG trafiły do sieci. Oto cała prawda o działaniu szczepionek

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Według wszelkich zapewnień ministerstwa, od nowego roku szkolnego uczniowie wrócą do szkół. Nie unikniemy jednak obostrzeń i zasad jakie każda szkoła będzie musiała wprowadzić. Na liście długich obowiązków jakie powinny być pieczołowicie wypełnianie w placówkach edukacyjnych znalazło się między innymi: dezynfekcja pomieszczeń, częste wietrzenie, możliwość zapewnienia odpowiedniego dystansu oraz w razie zauważenia u ucznia objawów mogących świadczyć o zakażeniu tj. gorączka powyżej 38 stopni, kaszel, duszności natychmiastowe wyizolowanie ucznia od reszty i powiadomienie rodziców, opiekunów.

Czy uczniowie wrócą do szkół, decyzja już zapadła

Ponadto również rodzice będą musieli zapewnić maksimum bezpieczeństwa stąd pojawił się apel o sposób podróżowania do szkoły. Zaleca się unikanie transportu publicznego a korzystanie z hulajnogi lub roweru. Najlepszym sposobem jest według pomysłodawców rozwiązań wożenie dziecka do szkoły samochodem, aby uniknąć kontaktu.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

“Dyrektorzy szkół zostaną zobligowani do modyfikacji szkolnego programu wychowawczo-profilaktycznego o treści związane z przeciwdziałaniem COVID-19 i profilaktyką chorób zakaźnych na podstawie diagnozy czynników chroniących i ryzyka dla szkoły. Następnie kuratorzy oświaty będą prowadzili monitoring w zakresie przygotowywanych przez szkoły programów wychowawczo-profilaktycznych, z uwzględnieniem wyników aktualnej diagnozy.” – napisano w oficjalnych wytycznych.

Zobacz także: Tirówka powiedziała, że za 200 zł spełni każde życzenie. To co kazał jej zrobić kierowca stało się hitem

Ważne również jest szybkie reagowanie na wszelkie niepokojące objawy w celu zapobiegania dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

“Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych (w szczególności temperatura powyżej 38 stopni Celsjusza, kaszel, duszności), należy odizolować ucznia w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu, zapewniając min. 2 m odległości od innych osób, i niezwłocznie powiadomić rodziców/opiekunów o konieczności pilnego odebrania ucznia ze szkoły (rekomendowany własny środek transportu).”

Dzieci mogą wrócić do szkoły z zachowaniem odpowiedniego bezpieczeństwa. Teraz zapadła decyzja o tym czy uczniowie wrócą do szkół.
Zapadła decyzja o tym czy uczniowie wrócą do szkół.

Polecamy również:

Wariant Delta zmutował! Nowa odmiana koronawirusa przeraża

Obowiązuje od 1 sierpnia! Dotyczy milionów Polaków. Zapłacą wszyscy

Nowe obostrzenia w Polsce! Niedzielski właśnie potwierdził

Ludzie wypoczywali na plaży gdy nagle doszło do tragedii. Przerażające nagranie

Nastolatek zadrwił ze starszego mężczyzny na plaży. Jego odpowiedź to hit! Szybka karma

Ostatnie słowa 19-letniej Basi mrożą krew w żyłach. To co krzyczała, świadkowie zapamiętają do końca życia

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →