Donald Tusk pod lupą służb. Jak wygląda sprawa korupcji?

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Donald Tusk znalazł się pod lupą CBA, służby badają sprawę korupcji, w którą zamieszany był Sławomir Nowak. Czy były premier wiedział o działaniach swojego bliskiego współpracownika?

Zobacz również: Tomasz Sekielski zakpił z Jarosława Kaczyńskiego. Nagranie krąży w siec

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych, Stanisław Żaryn stwierdził w jednym z ostatnich wywiadów, że Centralne Biuro Śledcze w śledztwie związanym z działaniami korupcyjnymi Sławomira Nowaka, bada także wątki i hipotezy, w których Donald Tusk mógł mieć świadomość postępków swojego byłego bliskiego współpracownika. Żaryn dodał także, że w tym momencie CBA nie zamyka się na żadne teorie związane z tą sprawą.

CBA bada sprawę korupcji, w którą zamieszany był Sławomir Nowak, Donald Tusk też jest pod lupą

„Mogę powiedzieć, że tego typu wątki i tezy oraz hipotezy są badane w śledztwie. Na tym etapie nie zamykamy się na żaden scenariusz i analizujemy dowody. W tych analizach bierzemy również fakt, jakie formalne stanowiska sprawował Sławomir N., w czasie, gdy miał dopuszczać się działań o charakterze korupcyjnym i z tego również wyciągamy wnioski. Nie uprzedzajmy jednak faktów, zobaczymy gdzie doprowadzą nas kolejne wątki”

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

– stwierdził Stanisław Żaryn.

Rzecznik prasowy ministra dodał także, że dotychczas zgromadzone materiały i dowody są bardzo obciążające i jednoznaczne.

„Miałem poczucie, że CBA pracuje tak jak powinno i rozlicza te osoby, które często znajdując się na świeczniku, były przez wymiar sprawiedliwości traktowane były dosyć pobłażliwie. Mamy do czynienia z bardzo twardym materiałem dowodowym.Który wskazuje jednoznacznie na możliwość popełnienia przestępstwa korupcyjnego przez Sławomira N. Przestępstw na ogromną skalę popełnionych przez człowieka, który zarówno w Polsce jak i na Ukrainie, pełnił ważne funkcje publiczne”

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

– dodał Żaryn.

Rafał Trzaskowski powiedział co sądzi o aborcji. Bez zaskoczenia

Stanisław Żaryn chwali też współpracę ze służbami ukraińskimi w celu ustalenia wszystkich działań korupcyjnych Sławomira Nowaka. Tak w Polsce, jak i na Ukrainie. Dodał również, że sprawa jest bardzo rozwojowa i należy oczekiwać jej dalszego rozwoju. Możliwe są następne zatrzymania.

Znając kulisy sprawy i rozmawiając z osobami, które prowadzą te działania, to zarówno wątek ukraiński, jak i wątek dotyczący działań Sławomira N. w Polsce, to są to wątki bardzo rozwojowe. Wątki, w których dalsze działania CBA nie wykluczone. Działania CBA pozwoliły ujawnić ogromne składniki majątkowe Sławomira N.

– zakończył swoją wypowiedź rzecznik prasowy, Stanisław Żaryn.

Źródło: wPolityce

Polecamy także:

Nagranie z pszczołami błyskawicznie obiega sieć. To niesamowite co robią

Nowe wstrząsające fakty ws. zaginięcia Iwony Wieczorek. Gdy to wyznał wszyscy byli w szoku

Lista nowych grzechów opublikowana. Z tego musisz się wyspowiadać

Pani Beata przeżyła śmierć kliniczną i ujawniła co jest po śmierci. To nie mieści się w głowie!

Przez 4 lata wysyłała SMS-y do swojego nieżyjącego ojca. Nagle dostała odpowiedź i nogi się pod nią ugięły

Majka Jeżowska ma dziś 61 urodziny. Gdy pokazała się w bikini, wszystkim opadły szczęki

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →