Gdzie można się zaszczepić? Lista wszystkich punktów w kraju

Na stronach rządowych opublikowana została już mapa listy punktów szczepień w kraju przeciwko COVID-19, podajemy gdzie można się zaszczepić. W zbiegiem czasu mapa ma być aktualizowana. Na razie szczepiona jest grupa 0, widniejąca w Narodowym Programie Szczepień.

Czytaj też: PILNE: Doszło do celowego złamania zasad w sprawie szczepień

Według założeń Narodowego Programu Szczepień proces podawania leku ma odbywać się etapami. W tym momencie realizowany jest etap 0 podczas, którego szczepionka podawana jest pracownikom służby zdrowia oraz Sanepidu i pomocy społecznej.

Następnie w ramach 1 etapu szczepień dawki leku otrzymają mieszkańcy domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, a także osoby starsze, powyżej 60 roku życia. W kolejności od najstarszych. Kolejni będą funkcjonariusze służb mundurowych, nauczyciele oraz pracownicy żłobków, a także przedszkoli. Ten etap ma się rozpocząć pod koniec stycznie, ewentualnie na początku lutego.

Mapa listy punktów szczepień w kraju, podajemy gdzie można się zaszczepić

W 2 etapie szczepionkę otrzymają osoby poniżej 60 roku życia, które cierpią na przewlekłe choroby, które mogą zagrozić ich życiu w przypadku zarażenia się COVID-19. Są to między innymi choroby płuc, cukrzyca, nowotwory, a także otyłość. Dodatkowo w tym etapie szczepieniu poddani zostaną pracownicy sektorów zapewniających podstawowe funkcjonowanie państwa. Między innymi: pracownicy sektora infrastruktury krytycznej, dostaw wody, gazu, prądu, również transportu publicznego. Urzędnicy odpowiedzialni za zwalczanie pandemii, pracownicy wymiaru sprawiedliwości, a także funkcjonariusze służb celno-skarbowych.

Dopiero w 3 etapie do szczepień będą mogli przystąpić pozostali obywatele, którzy skończyli już 18 lat życia. Poniżej znajdziecie pełną listę punktów szczepień w kraju z podziałem na województwa.

>>> LISTA PUNKTÓW SZCZEPIEŃ <<<

Źródło: Interia

Polecamy także:

Sprawdź! Jeżeli masz banknot z tą serią możesz zgarnąć kilka tys złotych!

Sekret babki z „Kiepskich” wyszedł po latach! Ujawniono to po jej śmierci

Sprawdź! Jeżeli masz banknot z tą serią możesz zgarnąć kilka tys złotych!

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

, , , , ,
Daniel Wyrzykowski

About Daniel Wyrzykowski

Interesuję się wieloma rzeczami, jednakże najwięcej uwagi poświęcam bieżącym wydarzeniom ze świata show-biznesu. Twierdzę, że w każdej plotce jest ziarno prawdy
View all posts by Daniel Wyrzykowski →