Boris Johnson na OIOM-ie. Wydano komunikat

Koronawirus w UK: Chory na COVID-19 Boris Johnson wciąż przebywa na intensywnej terapii, nie jest podłączony pod aparaturę tlenową. W tych dramatycznych okolicznościach jego obowiązki przejął szef brytyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych  – Dominic Raab. Tymczasowy przywódca rządu Wielkiej Brytanii wypowiedział się dla mediów na temat zdrowia Borisa Johnsona, u którego dwa tygodnie temu wykryto COVID-19. Z jego reakcji wynika, że wszystko przebiega zgodnie z założeniami lekarzy.

Czytaj też: Nowe zgony i zakażenia w Polsce. Liczby przerażają

Boris Johnson dwa tygodnie temu przeszedł test na obecność w jego organizmie koronawirusa. Niestety testy wykazały,  że szef brytyjskiego rządu jest zakażony. Z początku Johnson przebywał wyłącznie w izolacji. Niestety w zeszłym tygodniu jego stan się pogorszył i polityk trafił do szpitala,  gdzie aktualnie przebywa na oddziale intensywnej terapii. Na ten czas jego obowiązki wykonuje Dominic Raab  – minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii. Z jego słów można wnioskować,  że stan premiera zaczyna się stabilizować.

Boris Johnson na intensywnej terapii

Johnson jest przede wszystkim poddawany standardowej terapii tlenowej i oddycha bez żadnej pomocy, takiej jak wentylacja mechaniczna, czy nieinwazyjne wsparcie oddechowe – mówił Dominic Raab.

Zobacz również: Uwaga! PiS chce przepchnąć ustawę. Polacy zszokowani

Dramatyczne chwilę przechodzi także rodzina szefa brytyjskiego rządu. Niestety w szpitalu premiera nie odwiedza jego ciężarna partnerka.

Bycie przede wszystkim w ciąży, mając COVID-19 jest oczywiście niepokojące. Proszę inne kobiety w ciąży – czytajcie i postępujcie zgodnie z najnowszymi wskazówkami, które uważam za bardzo uspokajającezaapelowała Carrie Symonds.

Koronawirus w UK: Chory na COVID-19 Boris Johnson wciąż przebywa na intensywnej terapii, nie jest podłączony pod aparaturę tlenową
Koronawirus w UK: Chory na COVID-19 Boris Johnson wciąż przebywa na intensywnej terapii, nie jest podłączony pod aparaturę tlenową

Źródło: wp

Polecamy także:

Fatalne wieści: Ministerstwo Zdrowia podało nowy bilans

Rozenek w żałobie, śmierć przyszła nagle

To może Cię również zainteresować:

Mandat za jazdę na rowerze i spacer w parku? Lepiej usiądźcie

Prezydent Filipin kazał strzelać do cywili! Świat w szoku

Polecamy również:

Padł kolejny rekord. Najgorsze przed nami. Nowe dane resortu zdrowia

, ,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →