Prezydent Filipin kazał strzelać do cywili! Świat w szoku

Koronawirus Filipiny: Rodrigo Duterte kazał zabić każdego kto się nie stosuje do kwarantanny, prezydent Filipin zezwolił na strzelanie do ludzi. Jest pierwsza ofiara.

Czytaj też: Polacy stracą prywatność! Przerażający projekt rządu staje się faktem

Na Filipinach zastrzelono mężczyznę, który odmówił policji założenia  maseczki ochronnej na twarz. Kilka dni temu prezydent kraju – Rodrigo Duterte oficjalnie ogłosił, że policja i wojsko mają strzelać do każdego, kto podczas pandemii złamie kwarantannę lub będzie stawiać opór względem funkcjonariuszy wykonujących swoje obowiązki.

Koronawirus na Filipinach: Rodrigo Duterte rozkazał strzelać do cywili

Do bardzo ekstremalnej walki z pandemią koronawirusa dochodzi na Filipinach. To tam władzę dały bardzo daleko idące uprawnienia służbom, które mają pilnować nowego porządku wynikającego z walki z COVID-19.  W tej sytuacji Rodrigo Duterte – prezydent Filipin zezwolił nawet uczyć przeciw obywatelom broni. Pierwszą ofiarą radykalizmu Duterte okazał się 67-letni mężczyzna, który nie zgodził się na założenie maski po zwróceniu mu uwagi przez policję. Po kilku chwilach mężczyzna wpadł w szał i wyjął nóż. W tej sytuacji policjanci użyli broni zabijając mężczyznę.

Czytaj też: Stan zdrowia córki Kasi Kowalskiej: są wieści ze szpitala!

Moje rozkazy dla policji i wojska są takie – jeśli będą jakiekolwiek problemy i wasze życie będzie zagrożone, po prostu do nich strzelajcie – stwierdził Rodrigo Duterte, dodając, że „pochowa” wszystkich nieposłusznych mieszkańców. Jak do tej pory na Filipinach potwierdzono ponad 3000 przypadków zakażeń na koronawirusa z czego zmarło ponad 100 osób. W ubiegłym tygodniu rząd Filipin wprowadził nowe obostrzenia obowiązujące na obszarze całego kraju, które są bardzo dotkliwie egzekwowane przez służby.

Koronawirus w Polsce i na świecie

W Polsce aktualnie potwierdzono ponad 4500 przypadków zakażeń na COVID-19 z czego śmierć poniosło 111 osób. Aktualnie najbardziej dotkniętym państwem przez koronawirusa są Stany Zjednoczone. To tam liczba zakażonych przekroczyła ponad 350 tysięcy osób,  a liczba zgonów wynosi już ponad 11 tysięcy. W Europie najwięcej zakażeń odnotowano jak do tej pory w Hiszpanii: ponad 140 tysięcy oraz również we Włoszech: ponad 132 tysiące chorych. Do tej pory na świecie na koronawirusa zachorowało  ponad 1.36 milionów osób. Warto również wspomnieć o liczbie osób, które wyzdrowiały z COVID-19, a jest ich na całym świecie prawie 300 tysiący.

Koronawirus Filipiny: Rodrigo Duterte kazał zabić każdego kto się nie stosuje do kwarantanny, prezydent Filipin zezwolił na strzelanie do ludzi
Koronawirus Filipiny: Rodrigo Duterte kazał zabić każdego kto się nie stosuje do kwarantanny, prezydent Filipin zezwolił na strzelanie do ludzi/ screen YouTube kanał: UcieczkaDoRaju

Źródło: o2

Polecamy także:

Młynarskiej puściły nerwy! Nie ma zamiaru przestrzegać zaostrzeń?

Przybywa ofiar śmiertelnych i zakażonych – najnowsze informacje

Pacjent opublikował nagranie z polskiego szpitala. Koszmar

To może Cię również zainteresować:

Miasto na skraju szaleństwa! Najpierw wirus, teraz to…

Viki Gabor podjęła szokującą decyzję! Mało kto by się odważył

Gwiazdy TVN wyrzucone na bruk! Mamy komentarz

,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →