Uwaga! PiS chce przepchnąć ustawę. Polacy zszokowani

Podczas gdy w Polsce szaleje koronawirus, PiS postanawia głosować. Kością niezgody jest ustawa antyaborcyjna, przewiduje całkowity zakaz aborcji. Za aborcję grozi kara więzienia, autorką propozycji jest Kaja Godek.

Czytaj też: Prezydent Filipin kazał strzelać do cywili! Świat w szoku

Nowy projekt przewiduje całkowitą likwidację możliwości przeprowadzenia aborcji. Na dodatek z projektu wynikają również nowe kary, które mają być nakładane na osoby, które dopuszczą się zabicia poczętego dziecka. Ustawa przewiduje także kilka typów klasyfikacji przestępstwa w zależności od stanu świadomości sprawcy oraz tego kim był dla dziecka.

Już 15 kwietnia w Sejmie odbędzie się głosowanie nad obywatelskim projektem zakładającym całkowity zakaz aborcji w Polsce. Jego najbardziej surowe założenie przewiduje nałożenie na sprawcę kary w wysokości 5 lat pozbawienia wolności.

Ustawa antyaborcyjna

Projekt już teraz wzbudza bardzo duże kontrowersje w Polsce. Nie brakuje opinii,  że kompromis aborcyjny z 1993 roku powinien zostać niezmienny. Za wprowadzeniem ustawy w życie są przede wszystkim środowiska prawicowe i katolickie. Przeciwna jest lewica.

Ustawa przewiduje 5 lat pozbawienia wolności dla sprawcy zabicia poczętego dziecka. 3 lata grozi osobie,  która dopuści się morderstwa nieświadomie. Łagodniejszy wymiar kary czeka matki, które same doprowadzą do poronienia.

W sytuacji,  kiedy kobieta zrobi to nieświadomie,  ustawa przewiduje pozostawienie kobiety bez kary. Głosowanie nad ustawą ma się odbyć już 15 kwietnia. Głównym autorem projektu ustawy jest Kaja Godek – jedna z najbardziej popularnych osób ze środowiska Pro-life.

O sprawie poinformowała także posłanka Lewicy Katarzyna Kotula. 

– PiS wyciąga z szuflady zamrożone projekty w tym ten fundujący kobietom w Polsce prawdziwe piekłonapisała na Twitterze Kotula.

Ustawa antyaborcyjna, przewiduje całkowity zakaz aborcji. Za aborcję grozi kara więzienia, autorką propozycji jest Kaja Godek. Koronawirus nie najważniejszy
Ustawa antyaborcyjna, przewiduje całkowity zakaz aborcji. Za aborcję grozi kara więzienia, autorką propozycji jest Kaja Godek. Koronawirus nie najważniejszy

Źródło: wp

To może Cię również zainteresować:

Nowe dane z Polski: Kolejne zgony i zachorowania

Przerażające wieści z Włoch. Rząd przekazał plan działania

Lekarze pozbawili ją złudzeń. Jest bardzo źle

Polecamy także:

Młynarskiej puściły nerwy! Nie ma zamiaru przestrzegać zaostrzeń?

Przybywa ofiar śmiertelnych i zakażonych – najnowsze informacje

Pacjent opublikował nagranie z polskiego szpitala. Koszmar

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

, , ,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →