Mandat za jazdę na rowerze i spacer w parku? Lepiej usiądźcie

Koronawirus, COVID-19 w Polsce: Mandat za jazdę na rowerze, spacer, czy siedzenie na ławce w parku, tak wygląda walka z epidemią w dobie koronawirusa. Dzisiejsza sytuacja może pod wieloma względami nie napawać optymizmem.

Koronawirus od ponad miesiąca rozprzestrzenia się w Polsce i niesie za sobą również mordercze żniwo. Na ten moment w Polsce odnotowano ponad 4500 przypadków zakażeń z czego zmarło 111 osób. W tej sytuacji władzę są zmuszone do stosowanie represji względem obywateli, którzy nie do końca mają na uwadze dobro ogółu.

Mandat za jazdę na rowerze w dobie koronawirusa

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę,  że sytuacja związana z pandemią koronawirusa w Polsce to żadne przelewki. Wirus z Wuhan dotarł do naszego kraju ponad miesiąc temu. W tym czasie ponad 4500 Polaków zdążyło się nim zakazić. Niestety z tej puli osób aż 111 zmarło. Władze w tej sytuacji są zmuszone do radykalnych działań,  które mimo wszystko budzą wątpliwości w środowiskach prawniczych pod kątem ich prawnych skuteczności oraz legalności.

Czytaj też: Stan zdrowia córki Kasi Kowalskiej: są wieści ze szpitala!

Pod koniec zeszłego tygodnia polskie media obiegła informacja o licznych karach nałożonych przez służby porządkowe na obywateli spędzających czas między innymi nad krakowskimi bulwarami. Po kieszeniach dostali nawet poruszający się tamtędy rowerzyści. Jeden z nich został poinformowany przez policjantów o nałożeniu na niego mandatu w wysokości 10 tysięcy złotych. Można zatem domniemywać,  że  przede wszystkim podstawą do ukarania był sam fakt jego obecności na terenie bulwarów.

Czytaj też: Stan zdrowia córki Kasi Kowalskiej: są wieści ze szpitala!

Policjanci w zeszłym tygodniu pouczyli ponad 1000 osób. W przypadku poważniejszych naruszeń wystawili 53 mandaty i skierowali do sądu dziesięć wniosków o ukaranie.

Koronawirus, COVID-19 w Polsce: Mandat za jazdę na rowerze, spacer, czy siedzenie na ławce w parku, tak wygląda walka z epidemią w dobie koronawirusa

Źródło: Interia

Polecamy także:

Młynarskiej puściły nerwy! Nie ma zamiaru przestrzegać zaostrzeń?

Przybywa ofiar śmiertelnych i zakażonych – najnowsze informacje

Pacjent opublikował nagranie z polskiego szpitala. Koszmar

To może Cię również zainteresować:

Miasto na skraju szaleństwa! Najpierw wirus, teraz to…

Viki Gabor również podjęła szokującą decyzję! Mało kto by się odważył

Gwiazdy TVN wyrzucone na bruk! Mamy komentarz

, ,

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →