Koniec papieża Franciszka?! Zmuszą go do rezygnacji. Tak źle jeszcze nie było!

Tak źle w Stolicy Apostolskiej jeszcze nie było! Nie tak dawno australijska policja oskarżyła kardynała Georga Pella o wielokrotne molestowanie, a kilka dni później media informowały o gejowskiej orgii w siedzibie Kongregacji Nauki Wiary. Teraz dziennik “Corriere della Sera” donosi, że papież Franciszek ma coraz więcej przeciwników. To przejawy “papiestwa w fazie konwulsyjnej” – pisze publicysta Massimo Franco.

Tak źle w Stolicy Apostolskiej jeszcze nie było! Nie tak dawno australijska policja oskarżyła kardynała Georga Pella o wielokrotne molestowanie, a kilka dni później media informowały o gejowskiej orgii w siedzibie Kongregacji Nauki Wiary. Teraz dziennik “Corriere della Sera” donosi, że papież Franciszek ma coraz więcej przeciwników. To przejawy “papiestwa w fazie konwulsyjnej” – pisze publicysta Massimo Franco.

Autor artykułu uważa, że papież Franciszek jest coraz częściej krytykowany za sposób „reformowania Kościoła” i dobieranie sobie współpracowników. “Corriere della Sera” pisze, że niedawne dymisje w Watykanie dowodzą temu, że sytuacja za Spiżową Bramą nie zmieniła się.

Massimo Franco podkreśla, że mamy do czynienia z dwojakim wizerunkiem papieża. Z jednej strony jest to papież o ogromnej popularności, który ma wielki wpływ na światową politykę, zaś z drugiej strony Bergoglio jawi się jako niezbyt dobry reformator.

Franco tłumaczy, że Franciszek ma coraz więcej wrogów. Pojawiają się zarzuty, że papież prowadzi pozbawiony równowagi program socjalny “na korzyść ubogich, dialogu z nowoczesnością i imigrantów”.

To jednak nie wszystko! Publicysta zwrócił uwagę na jeden bardzo istotny szczegół, który świadczy o tym, że papież staje się coraz bardziej samotny w Watykanie. Okazuje się, że w restauracji Domu Świętej Marty Franciszek nie spożywa już posiłków przy stole stojącym na środku, ale z boku “odwrócony plecami do reszty sali”.

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →

Comments are closed.