Pilne: Kontrola na granicach Polski. Sytuacja jest poważna

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Epidemia koronawirusa w Polsce: Od dziś obowiązuje kontrola sanitarna na granicach Polski, powodem są nowe zakażenia, ostatnie odnotowano w Poznaniu

Na autostradzie A1 w Gorzyczkach (woj. śląskie) uruchomiono kontrole sanitarne wszystkich wjeżdżających do Polski autokarów i busów, które przewożą więcej niż 7 osób.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Pierwszymi pojazdami, które podlegały kontroli były dwa autokary na ukraińskich numerach rejestracyjnych oraz jeden czeski. Następnie skontrolowano jeszcze parę autokarów oraz busów. To dopiero początek. Sytuacja robi się w Polsce na tyle poważna, że niestety jest to konieczność.

Kontrole sanitarne na granicach Polski są wykonywane przy udziale funkcjonariuszy wielu służb: policji, straży pożarnej, Straży Granicznej, Krajowej Administracji Skarbowej, Inspekcji Transportu Drogowego, sanepidu oraz Wojsk Obrony Terytorialnej.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Kontrola sanitarna na granicach Polski

„Naszym zadaniem jest, aby wszystkie wjeżdżające tymi autokarami i busami osoby były skontrolowane pod kątem temperatury. W sytuacji, kiedy taka temperatura może się pojawić, dane osoba jest odosobniona i dalej służby postępują zgodnie z procedurami”

-powiedział wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Podróżni wypełniają ankiety

Pasażerowie przechodzą pomiar temperatury, ponadto otrzymują ankiety w których zaznaczają ich miejsce pobytu w Polsce.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„Chodzi o to, abyśmy mogli (w przypadku wykrycia u kogoś zakażenia koronawirusem) w trybie błyskawicznym, natychmiastowym (…) ustalić wszystkich współpodróżnych i objąć ich natychmiastową kwarantanną, a jeżeli będzie potrzeba, to również badaniem i leczeniem”

– dodał wojewoda śląski.

Kontrole pojazdów i kontrola sanitarna na granicach Polski

Płk Adam Jopek, komendant śląskiego oddziału Straży Granicznej poinformował, że pojazdy do kontroli typowane są przez policję, Krajową Administrację Skarbową oraz Inspekcję Transportu Drogowego. Służby wykonują kontrole w specjalnych pomarańczowych kombinezonach. Zapewniono, że żadna kontrola nie trwa dłużej niż kilkanaście minut. Odbywa się również z zachowaniem komfortu podróżujących w taki sposób jaki obecnie jest możliwy. Podczas kontroli pasażerowie nie opuszczają pojazdów.

Całodobowa obsługa służb

zapewniono, że prócz kontroli na granicach, uruchomiono specjalne zespoły działające całodobowo. Utworzono je do walki z koronawirusem. Zespół ma zapewnić obsługę wszystkich służb zaangażowanych w walkę z koronawirusem, gdy konieczna będzie pomoc policji..

„Na ulicach, drogach – szczególnie na głównych szlakach komunikacyjnych – w najbliższych dniach pojawi się dużo więcej policjantów, którzy m.in. będą patrolować drogi dojazdowe, zwłaszcza te na kierunkach zagranicznych. Policjanci będą również bardziej aktywni w miejscach pełnienia służby – tam, gdzie następują zmiany środka transportu”

– powiedział komendant.

Uruchomione nowe punkty sanitarne

Potwierdzono również, że w ciągu kilkunastu najbliższych godzin zostaną uruchomione punkty sanitarne na granicy zachodniej i dalej na całej granicy wschodniej.

„Myślę, że decyzje będą zapadały w zależności od rozwoju sytuacji w Europie” – ocenił Wieczorek.

Epidemia koronawirusa w Polsce: Od dziś obowiązuje kontrola sanitarna na granicach Polski, powodem są nowe zakażenia, ostatnie odnotowano w Poznaniu
Epidemia koronawirusa w Polsce: Od dziś obowiązuje kontrola sanitarna na granicach Polski, powodem są nowe zakażenia, ostatnie odnotowano w Poznaniu

Źródło: interia

Polecamy także:

Gdy zaczął śpiewać, jurorom „The Voice” pociekły łzy. Niesamowite

Jest aż tak źle? Oto prawdziwy stan zdrowia Kotysa!

Lidl wycofuje popularną herbatę. Nie pij jej – jest toksyczna

To Cię może również zainteresować:

Dantejskie sceny w Polsce! Polacy panikują

Rusin zostanie bez pracy? Tak silnego ciosu się nie spodziewała

Wpadka w show Polsatu. Poszło o Królikowskiego

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →