Pilny apel Ministerstwa Zdrowia! Sytuacja jest dramatyczna

Koronawirus: Ministerstwo Zdrowia wystosowało pilny apel do wszystkich Polaków w związku z bardzo poważną i dramatyczną sytuacja jaka panuje. Okres wakacji zawsze jest najcięższy bowiem atmosfera jaka panuje w tym szczególnym czasie sprzyja niebezpieczeństwu.

Ogólnopolskie rozluźnienie i chęć wypoczęcia nie zawsze idą w parze ze zdrowym rozsądkiem. Wakacje to od zawsze okres w którym dochodzi do serii utonięć, śmiertelnych wypadków drogowych oraz innych pozostałych, które powodują,że wypoczynek zamienia się w koszmar.

Czytaj też: Ania z „Rolnik szuka żony” odsłoniła bardzo wiele! Pozwala sobie na coraz więcej

Ostre dyżury przy szpitalach pękają w szwach. Na domiar złego, teraz przez panująca pandemię koronawirusa i tak zła sytuacja pogorszyła się jeszcze bardziej. Na terenie całej Polski brakuje krwi. I to własnie w związku z tym wystąpił pilny apel Ministerstwa Zdrowia do wszystkich Polaków.

Ministerstwo Zdrowia apeluje do Polaków

Wokół samej czynności oddawania krwi narosło wiele kłamliwych mitów. Wciąż mało jednak mówi się o profitach jakie otrzymują osoby, które zdecydują się na to aby oddać krew.

Zobacz również: Ogromna zmiana właśnie weszła w życie! Dotyczy wszystkich Polaków

Aby móc oddać krew należy mieć między 18 a 65 lat i wagę nie niższą niż 50 kg. Osoby wykluczone, które nie mogą tego zrobić to osoby które: w okresie krótszym niż pół roku przeszły zabieg operacyjny, miały zrobiony tatuaż czy przekłutą jakąkolwiek część ciała. Osoby które przyjmują określone leki, kobiety w ciąży, podczas menstruacji oraz w połogu. Dodatkowo kontakt z osoba zarażoną koronawirusem, powrót zza granicy czasowo wyklucza możliwość pozostania dawcą.

Jakie są korzyści z oddawania krwi? Pierwszeństwo u lekarza, zwolnienie z pracy w dniu oddawania krwi, ulga podatkowej i zwrot kosztów dojazdu do najbliższego punktu krwiodawstwa. „Honorowi dawcy krwi” korzystają ze zniżek w komunikacji miejskiej, nabywają również prawo do zniżek w niektórych hotelach innych obiektach, które ściśle współpracują i spierają inicjatywę „Dawcom w Darze”.

Zobacz także:

Była żona Wiśniewskiego przechodzi przez koszmar. Tak źle jeszcze nie było

Szokująca kwota! Tyle zarobił Martyniuk za 30 sekundową reklamę. To chore

Viki Gabor wyznała bolesną prawdę. Serce krwawi

, , , , ,
Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →