Pilne: Od dziś zmiany obostrzeń! Musisz to wiedzieć

Koronawirus: Od soboty 8 sierpnia w Polsce wchodzą w życie nowe obostrzenia, w kraju będą obowiązywały tak zwane czerwone i żółte strefy.

W piątek wieczorem w dzienniku ustaw opublikowane zostało postanowienie o wprowadzeniu od soboty 8 sierpnia nowych obostrzeń w części kraju. Chodzi o powiaty, w których wykryto w ostatnim czasie największe wzrosty zachorowań na koronawirusa. W dzienniku ustaw wyczytać można, ze rząd wprowadza od soboty tak zwane czerwone i żółte strefy, w których będą obowiązywały zniesione wcześniej obostrzenia, a także nowe. Na pozostałych obszarach polski sytuacja nie podlega zmianie i nadal obowiązują takie same zasady.

Czytaj też: Wybuch topił kości. Po eksplozji nie pozostawały nawet szkielety

Koronawirus: W Polsce wchodzą w życie nowe obostrzenia, będą czerwone i żółte strefy

Strefa czerwona, czyli ta w których wykryto najwięcej nowych przypadków zachorowań obejmie następujące powiaty i miasta: w województwie śląskim powiaty pszczyński, rybnicki, wodzisławski oraz Rudę Śląską, a także Rybnik. W województwie wielkopolskim powiat ostrzeszowski, a w małopolskim powiat nowosądecki, a także Nowy Sącz. Natomiast w województwie łódzkim taka sytuacja spotka powiat wieluński.

Zobacz również: Ryszard Kotys w bardzo złym stanie! Z aktorem „Kiepskich” jest źle

Natomast strefa żółta, obejmie powiaty i miasta, w których wykryto zwiększoną liczbę zakażeń, ale sytuacja nie jest tam na tyle poważna, żeby wprowadzać czerwoną strefę. Są to następujące powiaty i miasta: w województwie śląskim powiat cieszyński oraz Jastrzębie-Zdrój, a także Żory. W województwie podkarpackim powiaty jarosławski, przemyski, a także Przemyśl, natomiast w województwie wielkopolskim będzie to powiat kępiński. Żółta strefa zostanie wprowadzona także w powiecie oświęcimskim w Małopolsce, w powiecie pińczowskim w Świętokrzyskim. Oraz w województwie łódzkim w powiecie wieruszowskim.

Pełną listę obostrzeń w strefach żółtych i czerwonych znajdziesz w linku zamieszczonym poniżej:

>>>>> LISTA OBOSTRZEŃ <<<<<

Źródło: Interia

Polecamy także:

Nowy wirus w Chinach! Są ofiary śmiertelne. Łatwo się zarazić

Andrzej Duda był w śmiertelnym niebezpieczeństwie! Ujawniono wstrząsające fakty

Szok! Jackowski to przewidział. Słowa mrożą krew w żyłach

, , , , ,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →