Koronawirus już jest w Polsce? Szpital w Łodzi potwierdza

Epidemia: Potwierdzono, że koronawirus z Chin już może być w Polsce, w szpitalu w Łodzi przebywa kobieta która może być zakażona koronawirusem.

Czytaj również: Pilne wieści: Koronawirus z Chin dotarł do Niemiec. Sytuacja jest poważna

We wtorkowy wieczór na oddział chorób zakaźnych w Łodzi przywieziono kobietę z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Pacjentka została przywieziona karetką z jednego z łódzkich hoteli. Wiadomo, że nie jest Polką.

Adam Stępka, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego potwierdził te informacje.

TO JEST TERAZ CZYTANE NAJCZĘŚCIEJ:

  1. Nie żyje polska gwiazda. Został znaleziony martwy w łazience
  2. Przerażający widok! Agnieszka Chylińska pokazała swoje zdjęcie. Jest skrajnie wychudzona (foto)
  3. Szok! Królowa Elżbieta zrobiła to tuż po odejściu Harry’ego

„To osoba z obcym obywatelstwem, u której wystąpiły objawy infekcji układu oddechowego. Pacjentka została przebadana na miejscu, a następnie przewieziona do szpitala im. Biegańskiego. Podczas badania i transportu wdrożyliśmy specjalne procedury dotyczące chorób zakaźnych”

– wyjaśnił Stępka.

Koronawirus już w Polsce? Kobieta może być zakażona koronawirusem

Nieoficjalnie krążą wieści, że pacjentka miała przylecieć do Polski z Chin.na terenie Łodzi przebywa już od kilku dni. To własnie ten fakt spowodował, że służby medyczne postanowiły działać. Zdecydowano się na zastosowanie daleko idących środków ostrożności i potraktować sprawę bardzo poważnie.

Kobieta została umieszczona w izolatce w Szpital im. Biegańskiego. Placówka medyczna jest jedyną w regionie przystosowaną do leczenia najcięższych chorób zakaźnych w warunkach izolacyjnych.

Epidemia

Najnowsze dane nie są optymistyczne. Według doniesień światowych organizacji zdrowia, koronawirus z Chin zabił już ponad 100 osób. Zarażenie potwierdzono u ponad 4,5 tys. osób z czego ponad tysiąc to bardzo ciężkie przypadki.

Zakażenia odnotowano również w innych krajach, ale dotychczas nie pojawiły się doniesienia o zgonach poza Chinami kontynentalnymi.

-podaje portal Interia

Epidemia: Potwierdzono, że koronawirus z Chin już może być w Polsce, w szpitalu w Łodzi przebywa kobieta która może być zakażona koronawirusem
Epidemia: Potwierdzono, że koronawirus z Chin już może być w Polsce, w szpitalu w Łodzi przebywa kobieta która może być zakażona koronawirusem

POLECAMY TAKŻE :

To koszmar. Gwiazda „M jak Miłość” odważyła się do tego przyznać

Barbara Kurdej-Szatan odchodzi z „M jak Miłość”? Jej słowa wiele mówią

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Górniak w ostrych scenach seksu z Lindą? Warunki jakie postawiła szokują.

Katastrofa samolotu! Mnóstwo ofiar. Jest nagranie (wideo)

Szok! Królowa Elżbieta zrobiła to tuż po odejściu Harry’ego

,
Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →