Trump grozi Indiom: „Albo pomożecie, albo…”

Koronawirus w USA: Donald Trump grozi i mówi, że jeżeli Indie nie pomogą Stanom to będzie zmuszony zadziałać, chodzi o lek na malarię. Chodzi tu o sytuację i zalecenie prezydenta USA z zeszłego tygodnia.

Wówczas to Donald Trump wezwał amerykańskich lekarzy, aby stosowali u pacjentów z koronawirusem hydroksychlorochinę. Prezydent Stanów Zjednoczonych podjął także kroki w celu sprowadzenia do sswojego kraju zapasów leku na malarię. W tej sprawie wystosował już  ofertę do władz Indii. Jednocześnie zapowiedział przy tym, co się stanie, jeśli usłyszy odmowę na swoje żądanie.

Koronawirus w USA

Świat od początku bieżącego roku walczy z koronawirusem. Na ten moment najbardziej dotkniętym państwem przez COVID-19 są Stany Zjednoczone,  gdzie do tej pory oficjalnie potwierdzono 368 tysięcy przypadków zakażeń oraz ponad 11 tysięcy zgonów spowodowanych przez koronawirusa. W tej sytuacji prezydent Stanów Zjednoczonych – Donald Trump wezwał amerykańskich lekarzy, aby stosowali u pacjentów z koronawirusem hydroksychlorochinę. Na dodatek Trump w sprawie dostarczenia lekarstwa zwrócił się z ofertą do Indii. Zapowiedział przy tym, co się stanie, jeśli usłyszy odmowę na swoje żądanie.

Byłbym bardzo zaskoczony, gdyby podjął taką decyzję. Musiałby mi to powiedzieć. Rozmawiałem z nim w niedzielny poranek, zadzwoniłem i powiedziałem, że będziemy wdzięczni za zezwolenie na wywiezienie zapasów. Jeśli nie wyda zgody […] oczywiście może nastąpić odwetcytuje Donalda Trumpa „Live Mint”.

Na temat problemu z dostawą do USA zabrał głos Ashok Kumar Madan – członek indyjskiego Stowarzyszenia Producentów Leków.

Indie z pewnością są w stanie zaspokoić zarówno globalne, jak i lokalne rynki. Oczywiście kwestie krajowe muszą być na pierwszym miejscu, ale mamy taką zdolnośćwyjaśnił Ashok Kumar Madan w rozmowie z BBC.

Koronawirus w USA: Donald Trump grozi i mówi, że jeżeli Indie nie pomogą Stanom to będzie zmuszony zadziałać, chodzi o lek na malarię
Koronawirus w USA: Donald Trump grozi i mówi, że jeżeli Indie nie pomogą Stanom to będzie zmuszony zadziałać, chodzi o lek na malarię

Źródło: o2

Polecamy także:

Młynarskiej puściły nerwy! Nie ma zamiaru przestrzegać zaostrzeń?

Przybywa ofiar śmiertelnych i zakażonych – najnowsze informacje

Pacjent opublikował nagranie z polskiego szpitala. Koszmar

To może Cię również zainteresować:

Miasto na skraju szaleństwa! Najpierw wirus, teraz to…

Viki Gabor podjęła szokującą decyzję! Mało kto by się odważył

Gwiazdy TVN wyrzucone na bruk! Mamy komentarz

,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →