Masz ten syrop w domu? Natychmiast go wyrzuć!

Warto zajrzeć do swoich apteczek. Być może mamy w nich lek, który został wycofany z obrotu. Partia popularnego syropu przeciwbólowego i przeciwgorączkowego syropu dla dzieci Pediprofen została wycofana decyzją Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego.

GIF wydał w tej sprawie specjalny komunikat. Poinformowano w nim, że jedna partii syropu może nie spełniać wymagań jakościowych.Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu serii syropu dla dzieci Pediprofen o numerze J01 z datą ważności do grudnia 2018 roku, w butelkach o pojemności 100 mililitrów. Decyzja GIF ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Pierwsze wątpliwości na temat jakości jednej z serii syropu Pediprofen pojawiły aię w kwietniu 2016 roku. Następnie przeprowadzono badania, które potwierdziły te przypuszczenia. – Wycofanie leku jest konsekwencją negatywnego wyniku badań w narodowym Instytucie Leków. Preparat nie spełniał warunku czystości mikrobiologicznej, czyli był odmienny od wzorca leku – wyjaśnia Paweł Trzciński, rzecznik GIF w rozmowie z TVN24bis.

Przedstawiciel Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego zapewnia jednocześnie, że nawet jeżeli dzieci przyjęły lek z wycofanej partii, nie ma obaw o poważne zagrożenie ich zdrowia i życia. Każdy, kto kupił syrop Pediprofen z serii, która została wycofana z obrotu, może zwrócić go w aptece.

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →