Nowe objawy koronawirusa. Szokujące ustalenia lekarzy

Pandemia koronawirusa: Nowe objawy zachorowania na COVID-19 i koronawirusa podano we Francji, ustalenia lekarzy rzucają nowe światło na walkę z wirusem.

Czytaj też: Koronawirus to przy tym nic: Nowa wizja Jackowskiego

Na ten moment Francja jest czwartym krajem na świecie pod względem liczby zachorowań na COVID-19  – koronawirus. Do tej pory stwierdzono tam ponad 150 tysięcy przypadków zarażeń na koronawirusa z czego zmarło ponad 20 tysięcy.

Sytuacja jest bardzo napięta,  a Francuzi starają się w jak największym stopniu rozszyfrować zagrożenie. Okazuje się,  że wirus charakteryzuje się również innymi objawami niż do tej pory znaliśmy.

Nowe objawy koronawirusa

Świat z pandemią koronawirusa walczy już od ponad czterech miesięcy. Sytuacja jest bardzo napięta. Do tej pory największą ilość zakażeń na COVID-19 stwierdzono w Stanach Zjednoczonych, gdzie do tej pory zachorowało ponad 700 tysięcy osób z czego zmarło już ponad 40 tysięcy.

W Europie najgorsza sytuacja jest wciąż w Hiszpanii oraz we Włoszech. Trzecia na Starym Kontynencie w tym niechlubnym rankingu jest Francja,  gdzie liczba chorych wynosi ponad 150 tysięcy a zgonów stwierdzono do tej pory ponad 20 tysięcy.

Zobacz również: Monika Olejnik ujawniła list od Marii Kaczyńskiej. To był skandal!

To właśnie we Francji naczelny Inspektor Zdrowia prof. Jerome Salomon, odpowiadając na pytanie o inne konsekwencje neurologiczne i o wpływ koronawirusa na system nerwowy człowieka, wyjaśnił, że w ciężkich przypadkach uszkodzeniu ulegają ośrodki w mózgu.

Są one przede wszystkim odpowiedzialne za niektóre procesy poznawcze.  Objawem zakażenia koronawirusem mogą być między innymi zaburzenia orientacji w przestrzeni. Umiejętność odpowiadania na stawiane pytania, zdolność zapamiętywania i pojemność pamięci, a także funkcje związane z koncentracją uwagi.

Według niego są trzy hipotezy na temat objawów neurologicznych. Według pierwszej z nich, koronawirus miałby bezpośrednio atakować mózg. Z kolei według drugiej – powodować jego stan zapalny, a według trzeciej – wpływać na zmianę funkcjonowania układu krążenia.

Pandemia koronawirusa: Nowe objawy zachorowania na COVID-19 i koronawirusa podano we Francji, ustalenia lekarzy rzucają nowe światło na walkę z wirusem./ screen YouTube
Pandemia koronawirusa: Nowe objawy zachorowania na COVID-19 i koronawirusa podano we Francji, ustalenia lekarzy rzucają nowe światło na walkę z wirusem./ screen YouTube

Źródło: Interia

Polecamy także:

Nie noszą masek, wszystko pootwierane. „Normalnie żyjemy”

Dramat Zenka Martyniuka. Jego syn już nie wyjdzie z więzienia

Lemieszewski z „Big Brother” zostanie ojcem? Zdjęcie mówi wszystko

Polecamy także:

Nowe wiadomości o córce Kowalskiej! Lekarze podjęli decyzję

Rząd podjął decyzję. Wojsko wkracza do akcji

To już wojna pomiędzy TVN a TVP! Kolejny szokujący materiał

,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →