Nowe wieści ws. cen paliwa. Czy przeżyjemy szok?

Nie ulega wątpliwości, że konflikt na Bliskim Wschodzie może bardzo negatywnie wpłynąć na ceny surowców oraz towarów, które są importowane przez tamtejsze kraje. Dziś wiele osób zastanawia się, czy w obliczu napięć grozi na wzrost cen paliwa do 6 zł?

– Zmienność cen ropy jest zjawiskiem, z którym wszystkie rafinerie mają do czynienia na co dzień. Obecnie na rynku ropy nie brakuje rezerw do szybkiego uruchomienia. W PKN ORLEN mamy zdywersyfikowane źródła dostaw ropy naftowej, co czyni nas bardziej odpornymi na wahania cen, spowodowane niezależnymi od nas wydarzeniami na świecie – zapewnia Fakt Adam Czyżewski, Główny Ekonomista PKN ORLEN.

– Nie przewidujemy żadnych gwałtownych podwyżek cen paliw na stacjach BP w Polsce w najbliższym czasie – zapewnia w rozmowie z Faktem dr Magdalena Kandefer-Kańtoch, rzecznik prasowego firmy BP w Polsce.

Źródło: Fakt

POLECAMY:

Lech Wałęsa zastąpi Andrzeja Dudę? Zaskakująca propozycja
Uwaga! Poważne zmiany w 500+. Odczują je tysiące Polaków
Iran grozi Trumpowi: „Zapamiętaj liczbę 290”
Świat patrzy z przerażeniem. Trzęsienie ziemi nieopodal elektrowni jądrowej w Iranie
Tragedia w Berlinie! Podpalili Polaka. Walczy o życie

Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →