Połowa Polski objęta pomarańczową strefą! Ostrzeżenie dla wszystkich. Zostańcie w domu

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

IMGW ostrzega, nad Polskę nadciągają afrykańskie upały, ostrzeżenia obowiązują, aż w 12 województwach, obejmują ponad pół Polski. Temperatura wzrośnie nawet do 33 stopni Celsjusza.

Według ostrzeżenia jakie wydali synoptycy IMGW afrykańskie upały będą panowały aż w 12 województwach. Temperatura powietrza może wzrosnąć nawet do 29-32 stopni Celsjusza. Taka pogoda ma nam towarzyszyć przez cały przyszły tydzień. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega również przed zbyt długim wystawianiem się na działanie promieni słonecznych, może to grozić doznaniem udaru i zaszkodzić naszemu zdrowiu. Ponad połowa polski została objęta tak zwaną pomarańczową strefą, gdzie to ryzyko jest dużo większe.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Czytaj też: Gąsiewska zrzuciła ciuchy! Sporo odsłoniła

IMGW ostrzega, nadciągają afrykańskie upały, ostrzeżenia obowiązują w 12 województwach

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami wydano, aż w 12 województwach w kraju, jednak będą one obowiązywały w różnych dniach i godzinach w każdym województwie. W tych porach lepiej unikać otwartych przestrzeni i pozostać w domach.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Zobacz również: Kinga duda ujawniła prawdę… I to w dniu zaprzysiężenia!

Dla województw lubuskiego, łódzkiego, a także wielkopolskiego prognozowane są temperatury wahające się za dnia między 30, a 32 stopniami Celsjusza. W nocy należy spodziewać się od 18 do 20 stopni Celsjusza. Ostrzeżenie drugiego stopnia będzie obowiązywało tam od piątku, godziny 12 do wtorku, godziny 21.

W województwie dolnośląskim, a także opolskim odnotowane zostanie 29-32 st. C w dzień. W nocy natomiast od 18 do 20 st. C. Alarm będzie obowiązywał od godziny 14 w piątek, do godziny 18 w poniedziałek.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Dla województwa mazowieckiego ma to być 29-31 st. C w dzień, a w nocy 18-20. Alarm obowiązywał będzie od piątku (godz. 12) do niedzieli (godz.19). W lubelskim odnotowane mają być temperatury rzędu 27-30 st. C w dzień, a także 16-19 st. C w nocy. Alarm obowiązuje od godz. 12 w piątek do godziny 21 w sobotę.

IMGW ostrzega, upały mogą być groźna dla zdrowia

Natomiast w województwie zachodniopomorskim możemy spodziewać się 30-33 st. C w dzień, a także 18-21 st. C w nocy. Alarm będzie ważny od piątku do poniedziałku, od godziny 14 do 20. W świętokrzyskim temperatura powietrza osiągnie 29-31 st. C w dzień. Natomiast w nocy będzie to 16-19 st. C. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 7 w piątek, do godziny 18 w niedzielę.

W województwach małopolskim, podkarpackim, a także śląskim temperatury będą wahały się od 29 do 32 st. C w dzień, a także od 16 do 19 st. C w nocy. Alarm obowiązuje tam od godziny 12 w piątek do 18 w niedzielę.

Źródło: Wp

Polecamy także:

Porażające wieści o Staraku! Chcieli to ukryć?

Uwaga! Rosjanie wykreślają Warszawę. Co to oznacza?

To może Cie również zainteresować:

Kolejne, duże ognisko koronawirusa! Fatalne wieści

Wnuczka Millera znowu dała o sobie znać. Teraz się zacznie

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , , ,

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →