Uwaga! Rosjanie wykreślają Warszawę. Co to oznacza?

Rosja odwołuje loty do Polski, Aerofłot nie będzie latał do ponad 80 miast w Europie i na świecie. Lot też mocno ograniczył swoje połączenia.

Agencja Ria Novosti podała własnie informacje, że rosyjskie linie lotnicze Aerofłot odwołały loty do 80 miast w Europie i na Świcie. Na liście znalazła się także stolica naszego kraju Warszawa. Rosjanie mieli na dzieję na otwarcie przestrzeni lotniczej nad krajami na świecie i wznowienie wielu połączeń, które z powodu pandemii koronawirusa zostały zawieszone. Wśród tych kierunków miała być również Warszawa. Jednak jak podają Rosjanie przynajmniej do 31 sierpnia bieżącego roku nie ulegnie to zmianie i Aerofłot nie będzie latał w 80 kierunkach na świecie.

Czytaj też: Kolejne, duże ognisko koronawirusa! Fatalne wieści

Rosja odwołuje loty do Polski, Aerofłot nie będzie latał w 80 kierunkach

Rosjanie już od dłuższego czasu mają prowadzić negocjacje z wieloma krajami na świecie o przywróceniu połączeń lotniczych. Są między innymi Polska, Czechy, Francja, a także Niemcy. Jak wskazują informacje pozyskane przez Polskie Radio nasz kraj miał już w czerwcu znaleźć się na liście kierunków priorytetowych do przywrócenia. Wcześniej rząd federacji rosyjskiej zapowiedział, że potencjalne otwieranie granic będzie uzależniał na zasadzie wzajemności.

Zobacz również: Wnuczka Millera znowu dała o sobie znać. Teraz się zacznie

W międzyczasie LOT poinformował, że od 1 września ma w planie przywrócenie części połączeń krajowych. Między innymi Warszawa- Bydgoszcz, a także Warszawa- Lublin. Od początku września miałaby także powrócić cześć połączeń na liniach europejskich. Mają to być między innymi lot do Larnaki, a także Nicei. Ale także te najważniejsze do Frankfurtu nad Menem, Londynu, Paryża, a także Amsterdamu. Wzrośnie też liczba połączeń do Brukseli, Pragi, Budapesztu, a także Wilna.

Jeżeli sytuacja ekonomiczna będzie na tyle stabilna, to LOT planuje przywrócić niektóre połączenia na Daleki Wschód. Między innymi do Pekinu, a także Delhi. Już w sierpniu natomiast miałyby ruszyć połączenia z Dublinem, a także Budapesztem.

Źródło: Interia

Polecamy także:

Wprowadzają nowe obostrzenia! Ujawniono szczegóły

Pilna konferencja Szumowskiego! Zapadła ważna dla wszystkich decyzja

Poważny wypadek na S7! Tam była Edyta Górniak. Auto stanęło w płomieniach

, , , , , , ,
Daniel Wyrzykowski

About Daniel Wyrzykowski

Interesuję się wieloma rzeczami, jednakże najwięcej uwagi poświęcam bieżącym wydarzeniom ze świata show-biznesu. Twierdzę, że w każdej plotce jest ziarno prawdy
View all posts by Daniel Wyrzykowski →