Papież Franciszek OSZALAŁ! Zapowiada zniszczenie najstarszej tradycji Kościoła! Katolicy OBURZENI!

Papież Franciszek boryka się z wieloma problemami Kościoła Katolickiego. Teraz na horyzoncie pojawił się kolejny – celibat, a raczej chęć jego zniesienia. Jak informuje CNN – wysokiej rangi urzędnik watykański przyznał, że pojawiła się presja na papieża, by dopuścił do posługi kapłańskiej żonatych mężczyzn! Wierni i część duchownych nie kryje rozczarowania i mówią otwarcie – to zmiana na gorsze!

Wśród liberalnej części duchowieństwa pojawiła się propozycja, aby pozwolić żonatym mężczyznom na udzielanie sakramentów, odprawianie mszy czy słuchanie spowiedzi. Co ciekawe, pomysł ten wspiera jeden z najbliższych przyjaciół papieża, przewodniczący Kościelnej Sieci Panamazońskiej (Repam) – kardynał Cláudio Hummes!

Okazuje się, że problem ten dotyczy odludnych rejonów Amazonii! W miejscu tym brakuje kapłanów do codziennej posługi duszpasterskiej. Bp Erwin Krautler, sekretarz ds. regionu Amazonii, w rozmowie z austriacką agencją KNA powiedział, że problem ten pojawił się podczas rozmów z papieżem w ubiegłym roku. W marcu Franciszek zakomunikował, że jest otwarty na wszelkie propozycje, dzięki którym mieszkańcy Amazonii otrzymają duchownych.

W październiku papież ogłosił zwołanie Zgromadzenia Specjalnego Synodu Biskupów dla regionu Amazonii (Boliwia, Brazylia, Kolumbia, Ekwador, Gujana Francuska, Gujana i Peru). To już dziesiąte tego typu spotkanie, zorganizowane przez papieża w nowożytnej historii Kościoła! Jan Paweł II zwołał aż 7 synodów specjalnych, zaś Benedykt XVI – 2.

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →

Comments are closed.