Jaki miażdży Timmermansa podczas debaty. To trzeba zobaczyć (wideo)

Udostępnij:

Według prawicowych mediów w Brukseli miało dojść do ustawki autorstwa europoseł partii Wiosna  – Sylwii Spurek oraz Franza Timmermansa. W całej sprawie interweniował w PE europoseł Prawo i Sprawiedliwość, Patryk Jaki.

Jak pan wie, w Polsce skąd pochodzę jest pan wrogiem nr 1,albo może nr 1 obrońcy naszych praw, a ja zaliczam się do tej drugiej grupy. Bardzo panu dziękujemy. Moje pierwsze pytanie dotyczy ochrony budżetu unijnego. Czy wie pan jak ominąć rząd w przypadku funduszy. Chcę uwrażliwić pana na zatrważające rzeczy, do których dochodzi w Polsce. Chodzi o skandal Piebiaka. Wiem, że zna pan ten przypadek i chciałabym poznać kolejne kroki komisji. (…) Piebiak był zaangażowany w kampanię zastraszania sędziów, która była koordynowana przez ministerstwo sprawiedliwości. Są na to dowody na Facebooku i Whatsappie. Stwierdziła Spurek z ugrupowania Wiosna.

CZYTAJ TEŻ: Wojciechowska wychodzi za mąż? To zdjęcie ją zdradziło

Chcę przypomnieć, że każde nienawistne zdanie sądów nazistowskich było oparte o prawo, ale bez związku z praworządnością. Albo mamy praworządność, albo rządy mamy rządy poprzez prawo, ale to jest dyktatura. Wiem, że ta sprawa jest dla mnie bardzo gorąca, ale nie możemy sobie zrezygnować z tego tematu, mówiąc, że jest to niewygodne. Bez względu na konsekwencje, a ja już takie konsekwencje odczułem. Odpowiedział Timmermans.

Patryk Jaki w PE twardo do Timmermansa

Patryk Jaki (Prawo i Sprawiedliwość) twardo odpowiada w PE na zarzuty Timmermansa. Dyskusję wywołała Europoseł Spurek z ugrupowania Wiosna.
Patryk Jaki (Prawo i Sprawiedliwość) twardo odpowiada w PE na zarzuty Timmermansa. Dyskusję wywołała Europoseł Spurek z ugrupowania Wiosna.

Na całą sytuację odpowiedział w następujący sposób Patryk Jaki (Prawo i Sprawiedliwość).

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wiśniewski twierdził że mieli romans? Przerwała milczenie

Od dawna prowadzi pan akcję oczerniania Polski, twierdząc, że procedura nominowania sędziów jest upolityczniona. W rzeczywistości, w Polsce sędziowie są wybierani przez radę złożoną w większości przez sędziów. Jednak w innych krajach, np. w Niemczech, Austrii, czy Czechach, politycy nie tylko bezpośrednio wybierają politycy, ale politycy zostają sędziami. Tak jak ostatnio w Austrii. (…) Gdzie są równe standardy? Ale pan przewodniczący dalej woli swoje populistyczne podejście przeciwko Polsce. Odpowiedział Patryk Jaki w PE.

źródło: Twitter

POLECAMY:

Gąsiewska pijana? Wrzuciła zdjęcie, które dało do myślenia
Anna Mucha pokazała się bez majtek. Jej film robi furorę w sieci
Szokujące wyznanie matki Przybylskiej! Mrozi krew w żyłach…
Serial Ranczo ma poważny problem! Fani załamani
Aktor porno w „Love Island”! Nie ma żadnych hamulców
loading...

, , , , ,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →