Nagły przebieg COVID-19 przeraził lekarzy. Szokujące fakty

Koronawirus: Lekarzy zaskoczył nagły przebieg COVID-19, zapalenie płuc w niektórych przypadkach rozwinęło się bardzo gwałtownie, wystąpiła burza cytokinowa.

Zobacz także: Tomasz Kammel jest gejem? Zdecydował się wyznać prawdę

Jak do tej pory lekarze informowali przede wszystkim o tym, że COVID-19 jest szczególnie groźny dla dróg oddechowych i płuc człowieka. Jego nosicieli może być wielu,  lecz nie każdy musi z tego powodu zachorować. Z każdym dniem lekarze dowiadują się nowych informacji na temat zagrożenia, które dotknęło cały świat.

Przebieg COVID-19

Koronawirus rozwija się i pokazuje swoje działanie u zaledwie 5 procent osób będących jego noscielami. W powszechnej opinii panuje przekonanie,  że COVID-19 przede wszystkim jest olbrzymim zagrożeniem dla ludzkich dróg oddechowych oraz płuc. Z każdym dniem na temat wirusa wiemy coraz więcej,  co sprawia, że czas na jego oststeczne pokonanie również ulega skróceniu.

Czytaj też: Rekordowa liczba zgonów w Polsce. Koronawirus – nowe dane

Według najnowszych informacji Reutersa: tempo nagłego pogorszenia stanu zdrowia, a w następstwie tego zgonu pacjenta z COVID-19 szokuje najbardziej doświadczonych lekarzy i pielęgniarki. Zdaniem ekspertów przyczyną  takiej sytuacji jest prawdopodobnie tzw. burza cytokinowa.

W reakcji na patogeny następuje gwałtowne wydzielanie cytokin, białek wpływających na wzrost, proliferację i pobudzenie komórek biorących udział w odpowiedzi odpornościowej.

Problem w leczeniu chorych na COVID-19 polega na tym, że zapalenia płuc jest już tylko późnym etapem całej procedury zakażenia.

Czytaj też: Rekordowa liczba zgonów w Polsce. Koronawirus – nowe dane

Sam wirus nie niszczy płuc, jedynie inicjuje bardzo silny stan zapalny, a w płucach rozwija się wtedy burza naszych cytokin, a nie sam wirus

tłumaczy Dr Paweł Grzesiowski, wykładowca Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP, prezes Fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń.

Koronawirus: Lekarzy zaskoczył nagły przebieg COVID-19, zapalenie płuc w niektórych przypadkach rozwinęło się bardzo gwałtownie, wystąpiła burza cytokinowa
Koronawirus: Lekarzy zaskoczył nagły przebieg COVID-19, zapalenie płuc w niektórych przypadkach rozwinęło się bardzo gwałtownie, wystąpiła burza cytokinowa/ screen YouTube

Źródło: Interia

Polecamy także:

Trump grozi Indiom: „Albo pomożecie, albo…”

Rozenek w żałobie, śmierć przyszła nagle

Fatalne wieści: Ministerstwo Zdrowia podało nowy bilans

To może Cię również zainteresować:

Miasto na skraju szaleństwa! Najpierw wirus, teraz to…

Viki Gabor podjęła szokującą decyzję! Mało kto by się odważył

Gwiazdy TVN wyrzucone na bruk! Mamy komentarz

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →