Niemcy wyszli na ulicę! Czy to początek rewolucji?

Koronawirus, COVID-19 w Niemczech: W Berlinie ludzie wyszli na ulicę, zorganizowano protest przeciwko obostrzeniom panującym w kraju w czasie pandemii.

Czytaj teżNowe zgony i zachorowania. Resort podał nowe dane

Według najnowszych danych aż 140 osób zakażonych koronawirusem zmarło w Niemczech w ciągu ostatnich 24 godzin.  Taką informację podał dziś Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie.

W trakcie pandemii liczba ofiar śmiertelnych na Covid-19 u naszych zachodnich sąsiadów wzrosła do 5 640. W takiej sytuacji władzę RFN postanowiły reagować.

Polecamy równieżIle Anna Mucha ma lat? Będziesz w szoku

Podjęto między innymi decyzję o nałożeniu obostrzeń, co wywołało sprzeciw mieszkańców Berlina. W tej sprawie w sobotę w centrum miasta protestowało kilkaset osób.

Protest w Berlinie w związku z pandemią koronawirusa

Świat od początku bieżącego roku walczy z rozwojem pandemii koronawirusa. Na ten moment najgorsza sytuacja jest odnotowana w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii oraz również we Włoszech.

Wysoki stan chorych jest także we Francji oraz Niemczech. W ostatnich dniach liczba zmarłych z powodu COVID-19 u naszych zachodnich sąsiadów wzrosła powyżej 5000 osób. W tej sytuacji władzę podjęły decyzję o wprowadzeniu w życie nowych obostrzeń. Ta decyzja nie spodobała się jednak mieszkańcom stolicy.

Kilkaset osób wczoraj w Berlinie postanowiło wyrazić w bardzo zdecydowany sposób swój sprzeciw przeciwko obostrzeniom wprowadzonym przez władze z powodu pandemii koronawirusa. Protestujący skandowali liczne hasła,  a wśród nich między innymi:

„Zwróćcie mi moje życie !”. Posiadali również transparenty z napisami: „Wolność to nie wszystko, ale bez wolności wszystko jest niczym” oraz „Tato, czym jest pocałunek?” W tej sytuacji interweniowała niemiecka policja.

W czasie (pandemii) koronawirusa i zgodnie z odpowiednimi przepisami, jesteśmy zobowiązani aby zapobiegać zgromadzeniom

powiedział Rzecznik policji, Thilo Cablitz.

Koronawirus, COVID-19 w Niemczech: W Berlinie ludzie wyszli na ulicę, zorganizowano protest przeciwko obostrzeniom panującym w kraju w czasie pandemii
Koronawirus, COVID-19 w Niemczech: W Berlinie ludzie wyszli na ulicę, zorganizowano protest przeciwko obostrzeniom panującym w kraju w czasie pandemii/ screen YouTube

Źródło: Niezależna

Polecamy również:

Pożar w Czarnobylu wymknął się spod kontroli! „To katastrofa”

Niesamowite wieści o Anecie z „Rolnika”! Nie za szybko?

Przyjaciel Michała Szpaka wyznał w końcu prawdę! Jest źle

,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →