Putin znowu atakuje Polskę! Chce nas ukarać

Rosja kontra Polska: Władimir Putin ponownie atakuje Polskę i chce nas ukarać, chodzi o ostatnio często wspominane Zaolzie. W 1938 roku Polskie wojska przywróciły Zaolzie do granic II Rzeczpospolitej. Dziś tamte wydarzenia postanowił wspomnieć Władimir Putin. Prezydent Rosji ponownie postanowił użyć historii w swojej politycznej rozgrywce. Tym razem kontrowersyjny przywódca Rosji zarzucił Polsce cichy sojusz z Niemcami, którego ostatecznym efektem miał być rozbiór Czechosłowacji.

Czytaj też: Szumowski przekazał fatalne wieści. To się wydarzyło nagle

Putin atakuje Polskę

Władimir Putin ponownie postanowił zaatakować Polskę i kolejny raz w tym celu użył wydarzeń, które miały miejsce w pierwszej połowie ubiegłego wieku. Tym razem przywódca Rosji wypomniał sytuację z 1938 roku, kiedy to jego zdaniem doszło do realizacji wspólnego porozumienia między Niemcami a Polską.

Wówczas to w efekcie rozbioru Czechosłowacji Polska przejęła kontrolę na Zaolziem, które zostało w 1920 roku odłączone od polskich ziem na mocy zgody wydanej między innymi przez premiera Władysława Grabskiego. Decyzja polskiego polityka była motywowana wówczas nadzieją na pomoc zachodu w walce z Bolszewiakami.

Mimo wszystko nie zmienia to faktu, iż Zaolzie od wieków było zamieszkane przede wszystkim przez ludność Polską. W latach 20 XX wieku na ziemiach Zaolzia żyło ponad 120 tysięcy Polaków przy zaledwie 30 tysiącach Czechów i 22 tysiącach Niemców.

Mimo wszystko dziś Władimir Putin odebranie ziem, które przez wieki należały do Polski określa mianem sojuszu zawartego z III Rzeszą.

 „To spisek, tajna część. Niepisana, niepisana. Ale wszystko o mamy w dokumentach. A Związek Radziecki potępił tajną część paktu Ribbentrop-Mołotow pod koniec lat osiemdziesiątych

powiedział Putin.

Następnie Putin podkreślał, że do dziś władzę Polski i Niemiec nie potępiły swoich dawnych czynów.

Zobacz również: Duża ilość zachorowań, kolejne zgony. Nowe dane resortu

Dlaczego nasi partnerzy po dziś dzień nie postąpili podobnie do Związku Radzieckiego? Dlaczego nie potępili przejęcia Zaolzia?”

pytał.

Rosja kontra Polska: Władimir Putin ponownie atakuje Polskę i chce nas ukarać, chodzi o ostatnio czesto wspominane Zaolzie
Rosja kontra Polska: Władimir Putin ponownie atakuje Polskę i chce nas ukarać, chodzi o ostatnio czesto wspominane Zaolzie/ screen YouTube

Źródło: wmeritum

Polecamy także:

Nagle zmarł polski muzyk. Fani w wielkim szoku i żałobie

Niemcy mają już tego dość! Wyszli na ulice

Ojciec Mateusz nie żyje? Fani serialu zamarli

, , ,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →