Porażające odkrycie w składzie szczepionki. Ministerstwo wydało oświadczenie

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Okazuje się, że szczepionki firmy Moderna były zanieczyszczone, wycofano około 1,6 mln dawek, w składzie znalazły się substancje których nie powinno tam być. Badany preparat znajdował się w Japonii.

Czytaj też: Nie żyje bohaterka serii „Królowe Życia”. Wstrząsające wieści

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Ministerstwo wydało w tej sprawie specjalne oświadczenie tłumacząc zaistniałą sytuację.

“Z japońskiego rynku wycofano około 1,6 mln dawek szczepionki przeciw koronawirusowi koncernu Moderna z powodu zanieczyszczenia preparatu” — przekazało ministerstwo zdrowia, pracy i opieki społecznej Japonii.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Szczepionki zanieczyszczone, wykryto w nim „cząstki stałe”

Zapewniono, że sprawą już się zajęto oraz, że w preparacie wykryto substancje obce które nie powinny się tam znaleźć. Japoński dziennik finansowy “Nikkei” cytuje ministerstwo zapewniające o tym, że obecnie trwają starania nad uzupełnieniem ilości szczepionek firmy Moderna, których brak jest widocznie odczuwalny na japońskim rynku.

Nieprawidłowy skład wykryto w 560 tysiącach dawek, jednak producent z uwagi na bezpieczeństwo zdecydował się wycofać 3 partie szczepionki. Nie powiedziano jakie to substancje, a japońska firma przekazała jedynie, że to „cząstki stałe”.

Zlecono badania aby ustalić przyczynę zanieczyszczenia preparatu. Ministerstwo wraz z firma produkcyjną zapewniają, że to pierwsze tego typu wydarzenie, do którego już więcej nie dojdzie.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Źródło: o2

Polecamy także:

Nie żyje dziennikarka TVP. Wstrząs dla wszystkich

Jackowski ostrzega! „Nad tym rząd nie zapanuje”. To koniec

Jacek Jaworek odnaleziony? Kilkudziesięciu policjantów w akcji!

Mucha szokuje! Teraz pokazała wszystko. Panom się bardzo spodoba

Basistka Maneskin zupełnie nago! Nawet się nie zasłoniła

Manowska kusi na Insta! W odważnej sesji pokazała zdecydowanie za dużo!

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →