Szumowski nie pozostawił wątpliwości. Podjęto decyzję o nowych ograniczeniach

Epidemia Koronawirusa: Minister zdrowia Łukasz Szumowski potwierdził, ze zostaną wprowadzone nowe poważne obostrzenia. Spowodowane jest to dużą ilość zarażeń w niektórych rejonach kraju.

Po spotkaniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, minister zdrowia Łukasz Szumowski przyznał, że zapadła decyzja, aby przywrócić pewną część obostrzeń. Prezes Rady ministrów Mateusz Morawiecki wraz z ministrem zdrowia doszli do wniosków, że czas wprowadzić nowe rozwiązania. Podstawową zmianą będzie regionalizacja. Dodatkowo Szumowski stwierdził, że chciałby mieć możliwość kontrolowania imprez rodzinnych organizowanych w Polsce.

Czytaj też: Odnaleźli opuszczony autokar pełen związanych siatek. Otworzyli jedną i wszystkich zmroziło

Epidemia Koronawirusa: Minister zdrowia Łukasz Szumowski wprowadzi nowe obostrzenia

„Po pierwsze, chcemy sprawić, że kontroli np. w sklepach, będzie w tych miejscach po prostu więcej. Po drugie, zastanawiamy się nad pewną zwiększoną kontrolą dotyczącą imprez rodzinnych, szczególnie wesel w tych powiatach. Możliwe jest zmniejszenie liczby osób na tych uroczystościach. Rozwiązaniem jest też obowiązek rejestracji takiego wydarzenia w jakikolwiek sposób. Chcielibyśmy, by było wiadomo, gdzie takie wesele się odbywa, kto w nim uczestniczy. Wszystko oczywiście zgodnie z RODO. Dzięki temu mielibyśmy mniej dowolności przy tych wydarzeniach: prywatnych, weselnych, pogrzebowych. Wiemy, że z nich jest ostatnio więcej zakażeń” – stwierdził minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Zobacz również: Szokujące odkrycie w Auschwitz. To było w dziecięcych bucikach

Pomysł regionalizacji działań prewencyjny przy walce z epidemią koronawirusa będzie dotyczył głównie naszych dzieci. To ilość zarażeń wirusem SARS-Cov-2 w danym rejonie kraju będzie decydowała, czy wrócą we wrześniu do szkół.

Szumowski potwierdził, że nowe obostrzenia to wynik większej ilości zarażeń

Szumowski dodał, że w jego mniemaniu wzrost zachorowań na koronawirusa, który obserwujemy w ostatnim czasie w Polsce spowodowany jest zwiększoną ilością testów robionych w kopalniach na Śląsku. Dodatkowo winne są takę nowe ogniska choroby, które pojawiły się ostatnio w województwie małopolskim.

Minister podkreślił, że w najbliższych dniach nie należy się spodziewać zmniejszenia ilości zachorowań, jednak rząd nie przewiduje wprowadzenia kolejnego lockdownu.

Źródło: Pikio

Polecamy także:

Sytuacja wymknęła się spod kontroli! Wstrząsający film wyciekł do sieci

Ania z „Rolnika” jest nie do Poznania! Co za metamorfoza

Wstrząsające doniesienia PAP! Chcieli zabić prokuratora krajowego

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

, , , , , ,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →