Odnaleźli opuszczony autokar pełen związanych siatek. Otworzyli jedną i wszystkich zmroziło

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Wolontariusze jednej z organizacji znaleźli autobus pełen siatek, w środku znajdowały się pangoliny, rzadkie, zagrożone wyginięciem zwierzęta, wszystkie je uratowali. Miały trafić pod nóż.

Wolontariusze jednej z organizacji zajmującej się ratowaniem zagrożonych gatunków zwierząt w Wietnamie odnaleźli porzucony autokar pełen tajemniczych siatek, gdy je otworzyli nie mogli nadziwić się temu co widzą. Większość nie była w stanie powstrzymać łez. W każdym worku ciasno zawiązana znajdowała się pangolina, to bardzo rzadki, zagrożony wyginięciem gatunek ssaka z rodziny łuskowców. Mimo, że w tym momencie na świecie pozostało jedyni około milion osobników tego gatunku w Azji nadal panuje czarnorynkowy handel tymi zwierzętami. Mianowicie w tamtym rejonie świata mięso pangolin uważane jest za mające właściwości lecznicze.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Czytaj też: Szokujące odkrycie w Auschwitz. To było w dziecięcych bucikach

Wolontariusze znaleźli autobus pełen siatek, uratowali pangoliny, zagrożone wyginięciem zwierzęta

Policji nie udało się ustalić do kogo należał autokar. Wiadomo jedynie, że los pangolin nie należałby do najprzyjemniejszych. Wolontariusze „Safe Vietnam’s Wildlife” uratowali razem 32 pangoliny. Zwierzęta były mocno przestraszone, a także pokryte własnym moczem, a także odchodami. Młode pangoliny są wręcz nierozerwalnie związane ze swoimi matkami. W tej sytuacji bezlitośnie je od nich oderwano, co tylko spotęgowało ich traumatyczne przeżycie.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Zobacz również: Sytuacja wymknęła się spod kontroli! Wstrząsający film wyciekł do sieci

Jednak doświadczeni wolontariusze szybko poradzili sobie z sytuacją. Wszystkie pangoliny uratowano, a następnie przewieziono do ośrodka organizacji, gdzie będą mogły dojść do siebie. Następnie pangoliny zostaną wypuszczone do swojego środowiska naturalnego.

Wolontariusze uratowali wszystkie zagrożone zwierzęta

Wolontariusze jednej z organizacji znaleźli autobus pełen siatek, w środku znajdowały się pangoliny, zagrożone wyginięciem zwierzęta, wszystkie uratowali.
Jedna z uratowanych pangolin, screen Facebook

Jeden z pracowników organizacji wyznał, że wszyscy są zadowoleni, że udało się uratować, aż tyle pangolin.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mimo kilkugodzinnej jazdy do ośrodka żadne zwierze nie ucierpiało i bezpiecznie trafiły w miejsce swojej rehabilitacji.

32 pangolin rescue

They all made it!32 pangolins were rescued and brought back to our center alive. This brought up a total 77 pangolins under of care in this moment. And yes, it's costly to feed those 77 pangolins with $190/day, if you want to support us, now is the right time.

Gepostet von Save Vietnam's Wildlife am Montag, 23. Oktober 2017

Źródło: Facebook

Polecamy także:

Ania z „Rolnika” jest nie do Poznania! Co za metamorfoza

Wstrząsające doniesienia PAP! Chcieli zabić prokuratora krajowego

To może Cię również zainteresować:

Stonehenge: Ważne odkrycie naukowców. Kolejna zagadka rozwiązana

W ponad 20 miastach Biedronka obeszła zakaz handlu! Tu zrobisz zakupy w niedzielę

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , , , ,

About Małgorzata Piętak

Zafascynowana światem show-biznesu. Interesuje mnie życie gwiazd dlatego jestem ze wszystkim na bieżąco. Diety, sekrety celebrytów, modowe ciekawostki to mój świat
View all posts by Małgorzata Piętak →