Szumowski ujawnił całą prawdę. Zwołał nagłą konferencję

Łukasz Szumowski zwołał konferencję i ujawnił prawdę, opozycja twierdzi, że minister nadzorował NCBiR i wystąpił oczywisty konflikt interesów. Jaka jest prawda?

Zobacz również: Ujawnione prawdziwe oblicze o. Rydzyka. Wszystko się nagrało

Posłowie KO Michał Szczerba i Dariusz Joński podczas konferencji jaką zwołano zarzucili ministrowi zdrowia stronniczość. Według opozycyjnych posłów doszło do konfliktu interesów. W jaki sposób?

Posłowie Szczerba i joński zgodnie stwierdzili, że kłamstwem jest jakoby minister zdrowia Łukasz Szumowski nie nadzorował działań NCBiR.

Czytaj teraz: Wałęsa pijany lub niespełna rozumu? Niewiarygodny pokaz chamstwa!

Jako dowód na poparcie swojej tezy posłowie KO mówią o dokumentach mających świadczyć o reprezentowaniu Centrum przez Szumowskiego. Wspominają również o przekazaniu na rzecz NCBiR około 58 milionów złotych.

Szumowski odpowiedział na zarzuty i ujawnił prawdę – nastąpił konflikt interesów?

Minister Szumowski zwołał specjalną konferencję na której odniósł się do zarzutów opozycji.

„Nigdy nie nadzorowałem NCBiR-u. Nadzór administracji publicznej określa ingerowanie w działanie instytucji, określa sprawdzanie, jak pracują urzędnicy tej instytucji, polega na wyciąganiu konsekwencji wobec tych osób. Takich działań nigdy w swoim życiu nie podejmowałem”

– oświadczył minister zdrowia Łukasz Szumowski

Zobacz też: Trzaskowski znieważył prezydenta. To oznacza wojnę?

Ponadto nadmienił, że nigdy nie wydawał żadnych decyzji dotyczących przyznawania środków pieniężnych w kwestiach o jakie został posądzony.

Natomiast jeśli chodzi o dotację celową o której wspominają posłowie Szczerba i Joński z KO, „to jest przekazanie pieniędzy z budżetu państwa przez ministerstwo nauki do instytucji podległych, które jest związane z funduszami europejskimi”. 

„Nie ma żadnych znamion nadzoru ani pełnienia nadzoru nad NCBiR-em. Co więcej te pieniądze są na techniczne aspekty działania instytucji i nie mają związku z grantami”

– podkreślił stanowczo minister Szumowski.

Na koniec odniósł się jeszcze do sposobu postępowania kolegów z opozycji mówiąc, że to nic innego jak happening polityczny.

Łukasz Szumowski zwołał konferencję i ujawnił prawdę, opozycja twierdzi, że minister nadzorował NCBiR i wystąpił oczywisty konflikt interesów.
Łukasz Szumowski zwołał konferencję i ujawnił prawdę, opozycja twierdzi, że minister nadzorował NCBiR i wystąpił oczywisty konflikt interesów.

Źródło: PAP

Polecamy także:

Wyciekł plan rządu na obowiązek noszenia maseczek. Wiele osób się wścieknie

Sensacja w rodzinie Andrzeja Dudy! Wszyscy patrzą na Kingę

Mucha nie ma wstydu. Pokazała się topless i to w jakiej scenerii!

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →