Przerażające wieści z Włoch. Rząd przekazał plan działania

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Koronawirus we Włoszech: rząd przekazał plan działania walki, ale także „koegzystowania” z COVID-19, decyzja dla wielu jest niezrozumiała. Czy Włosi w aktualnej sytuacji się poddali?

Czytaj też: Nowe informacje o stanie zdrowia córki Kasi Kowalskiej

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Na razie jeszcze mają zamiar walczyć,  ponieważ wbrew pozorom skala zagrożenia wciąż pozwala na całkowite zniwelowanie zagrożenia ze strony koronawirusa.

W tej sytuacji Włosi zdecydowali się na wprowadzenie szeregu nowych zasad, które będą obowiązywać dopóki na świecie nie pojawi się szczepionka lub kuracja przeciw COVID-19.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Koronawirus we Włoszech: nowy plan działania Włoch

Włochy aktualnie obok Hiszpanii są najbardziej dotkniętym państwem przez koronawirusa. Na ten moment w Italii odnotowano prawie 130 tysięcy przypadków zakażeń na koronawirusa z czego śmierć poniosło ponad 13 tysięcy osób. W tej sytuacji władzę Włoch postanowiły działać dalej i wprowadzić kolejne zasady i obostrzenia,  które będą miały zadanie w jak największym stopniu zniwelować wielkość występowania groźnego dla człowieka wirusa COVID-19.

Minister zdrowia Włoch – Roberto Speranza oświadczył w niedzielę, że sytuacja w kraju w dalszym ciągu pozostaje dramatyczna. Polotyk dodał przy tym, że „kryzys się nie skończył, a zagrożenie nie minęło”. W innych wywiadach prasowych stwierdził, że trzeba będzie „koegzystować z wirusem” do czasu, kiedy nie pojawi się szczepionka lub kuracja,  która zniweluje do zera obszar występowania koronawirusa.

Zobacz również: To koniec Gowina: wyciekło nagranie, mówi o stanie klęski w Polsce

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„Naszym zadaniem jest stworzenie warunków, by koegzystować z tym wirusem, przynajmniej dopóty, dopóki nie będziemy mieli szczepionki czy kuracji”

– stwierdził minister.

Jednocześnie władzę Włoch podjęły decyzję o utworzeniu specjalnych szpitali, które będą przyjmować jedynie pacjentów chorych na COVID. Na dodatek nowy plan działania Włochów przewiduje noszenie maseczek.

Jest przewidziane też „skrupulatne przestrzeganie dystansu społecznego” w miejscach publicznych i pracy, a także wzmocnienie lokalnych sieci służby zdrowia.

Koronawirus we Włoszech: rząd przekazał plan działania walki, ale także "koegzystowania z COVID-19, decyzja dla wielu jest niezrozumiała. Poddali się?
Koronawirus we Włoszech: rząd przekazał plan działania walki, ale także „koegzystowania z COVID-19, decyzja dla wielu jest niezrozumiała. Poddali się?/ screen YouTube

Źródło: Interia

Polecamy także:

Młynarskiej puściły nerwy! Nie ma zamiaru przestrzegać zaostrzeń?

Przybywa ofiar śmiertelnych i zakażonych – najnowsze informacje

Pacjent opublikował nagranie z polskiego szpitala. Koszmar

To może Cię również zainteresować:

Miasto na skraju szaleństwa! Najpierw wirus, teraz to…

Viki Gabor podjęła szokującą decyzję! Mało kto by się odważył

Gwiazdy TVN wyrzucone na bruk! Mamy komentarz

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

,

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →