Szokujące słowa księdza! Oto jak katolik powinien traktować WOŚP

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP) i Jurek Owsiak dziś kwestowali wraz z TVN 28 raz! Nie ulega wątpliwości, że dla milionów Polaków jest to wyjątkowy dzień w roku. Do dziś słyszymy o rodzinnych tradycjach, które dotyczą wspierania projektu Jurka Owsiaka. Niestety nie każdy jest zwolennikiem tej inicjatywy. W dużym stopniu w gronie sceptyków WOŚP są hierarchowie kościoła katolickiego. Przed tegorocznym wielkim finałem na temat całego przedsięwzięcia wypowiedział się Ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz. Słowa duchownego mogły bardzo mocno zaskoczyć niejedną osobę.

Ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz na temat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Czytaj też : Niesamowite! Oliwia Bieniuk wygląda zjawiskowo. Fani zachwyceni

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Ksiądz Paweł Bortkiewicz  to przede wszystkim duchowny katolicki oraz członek Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Kapłan posiada także tytuł  profesora nauk teologicznych. W latach 2002-2008 sprawował urząd dziekana Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W kończącym się tygodniu profesor wypowiedział się na temat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Słowa, które padły w jego wypowiedzi mogły bardzo mocno podzielić polskie społeczeństwo.

Czytaj też: Miód i czosnek, czyli najlepszy, naturalny antybiotyk! Zobacz jak go przygotować i jakie ma właściwości

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP): Katolik nie powinien wspierać?

Według Ks. prof. dr hab. Pawła Bortkiewicza  – katolicy raczej nie powinni wspierać WOŚP.  Moim zdaniem katolik, który chce czynić dobro, ale nie na zasadzie – rzucę garść pieniędzy – może znajdzie je biedak (a może złodziej), tylko na zasadzie – dam do ręki potrzebującym – nie powinien brać udziału w tej kontrowersyjnej akcji. – mówił ksiądz profesor.


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP) i Jurek Owsiak dziś kwestowali wraz z TYN 28 raz! Nie ulega wątpliwości, że TVN...
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy/ screen YouTube

– Rozumiem doskonale tych, którzy pragnąc czynić dobro włączają się w show WOŚP. Słyszą bardzo głośno o realizacji szczytnych celów, czują się poruszeni. Sam nie dałem złotówki na tę akcję i nie zamierzam dać. Dlaczego? Choćby dlatego, że dając panu Owsiakowi, nie wiem czy daję na hasłowe cele, na wsparcie Hari Kriszna, na Woodstock, czy na rodzinę pana Owsiaka. Jeśli chcę dać na autentycznie dobry cel – mam na to przejrzyste sposoby – Caritas czy np. Szlachetną Paczkę. Moim zdaniem katolik, który chce czynić dobro, ale nie na zasadzie – rzucę garść pieniędzy – może znajdzie je biedak (a może złodziej), tylko na zasadzie – dam do ręki potrzebującym – nie powinien brać udziału w tej kontrowersyjnej akcji. – mówił duchowny.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrał już ponad 100 milionów złotych. Jest to największa zebrana kwota od lat. Nie ulega wątpliwości,  że Jurek Owsiak ma co świętować.

Źródło: Fronda

POLECAMY TAKŻE:

Filip Chajzer zalicza kolejną potężną wpadkę! TVN mu tego nie wybaczy!
Niesamowite! Oliwia Bieniuk wygląda zjawiskowo. Fani zachwyceni
Miód i czosnek, czyli najlepszy, naturalny antybiotyk! Zobacz jak go przygotować i jakie ma właściwości
Tajemniczy obiekt 2669 na Mazurach. Przez lata władze trzymały to w sekrecie!
40 powodów przez które Platforma straciła władzę i już jej nie powinna odzyskać

/TVN/Owsiak

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , ,

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →