Zapytali Warszawiaków na kogo głosowali. Odpowiedzi szokują

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Wyniki wyborów Warszawa. Wybory do parlamentu europejskiego już za nami, jednakże emocje były naprawdę olbrzymie. Bez wątpienia tegoroczny dzień święta demokracji przejdzie do historii pod wieloma względami. Pierwszym z nich jest duża frekwencja, która sięgnęła ponad 45%. Jest to wynik prawie dwa razy wyższy niż ten sprzed 5 lat. Dlatego wiele do myślenia daje również wysoki wynik zwycięskiego ugrupowania Prawa i Sprawiedliwości. Partia Jarosława Kaczyńskiego wyprzedziła o aż 7% drugą Koalicję Europejską, która uzyskała poparcie ponad 38%. Prawo i Sprawiedliwość, Koalicja Europejska, Wiosna, Konfederacja, Kukiz 15. Na kogo głosowała Warszawa? SZOK!

Najwięksi przegrani wyborów do Parlamentu Europejskiego

ZOBACZ RÓWNIEŻ:Justyna Żyła w samym centrum wojny! Tego się nikt nie spodziewał

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Najbardziej rozczarowani mogą być wyborcy takich ugrupowań jak Konfederacja oraz Kukiz’15. Ci pierwsi po godzinie 21 cieszyli się już przekroczeniem granicy progu wyborczego, jednakże po podliczeniu brakujących głosów okazało się, że Konfederacja nie wejdzie do europarlamentu. W przypadku Kukiz’15 sytuacja od początku nie napawała optymizmem. Ugrupowanie Pawła Kukiza od godziny 21 do samego końca sumowania głosów znajdowało się daleko pod progiem wyborczym. Daleko w tyle uplasowała się Lewica Razem, która ledwo przekroczyła próg poparcia głosujących na poziomie 1%.

CZYTAJ TAKŻE: Szok! Afera w “Big Brother”! To się zdarzyło po raz pierwszy w historii

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Wyniki wyborów Warszawa, Prawo i Sprawiedliwość, Koalicja Europejska, Wiosna, Konfederacja, Kukiz 15. Na kogo głosowała Warszawa? SZOK!
Wyniki wyborów Warszawa, Prawo i Sprawiedliwość, Koalicja Europejska, Wiosna, Konfederacja, Kukiz 15. Na kogo głosowała Warszawa? SZOK!

Wysokie poparcie Prawa i Sprawiedliwości

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Doda przerwała milczenie! Ostro o pedofilii w polskim Kościele. Wszyscy w szoku (wideo)

Bez wątpienia wynik Prawa i Sprawiedliwości może robić wrażenie. Przed dniem głosowania nikt nie mógł być pewien zwycięstwa. Ostatnie sondaże wyborcze dawały jedynie minimalne zwycięstwo jednego z dwóch głównych ugrupowań na polskiej scenie politycznej. W ostatecznym rozrachunku zwycięstwo odniosła partia Jarosława Kaczyńskiego z przewagą aż 7% poparcia. Tylko 5% zabrakło, aby PiS przekroczył legendarną granicę 50%. W czym tkwi sukces rekordowego poparcia ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego?

ZOBACZ TAKŻE: Przepowiedział koniec świata! Teraz wszystko się sprawdza. Mówi o Polsce

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Wyniki wyborów Warszawa

POLECAMY TEŻ: Obrzydliwe! Po tym co zrobiła Magda Gessler ludziom zbierało się na wymioty (wideo)

Bez wątpienia duża w tym zasługa mobilizacji twardego elektoratu Prawa i Sprawiedliwości. Osoby, które do tej pory nie brały udziału w wyborach do europejskiego parlamentu w poprzedni weekend, postanowiły wstać z kanapy i pójść do lokali wyborczych. Wynik wyborów do parlamentu europejskiego duża zasługa jest również w rekordowej frekwencji, która wyniosła ponad 45%. Spora mobilizacja miała miejsce u osób po 50 roku życia. To właśnie oni przesądzili o ostatecznym podziale mandatów do PE.

Sytuacja przed lokalami wyborczymi

Wysoką aktywność w wyborach grupy wyborców powyżej 50 roku życia mogliśmy zauważyć na jedynym z nagrań autorstwa YouTubera — Wapniaka. Wapniak pod jednym z lokali wyborczych czekał na wychodzące z niego osoby, a następnie zadawał pytanie na temat ich wyborów. Spora części głosów pytanych wyborców rozkładała się z lekką przewagą po stronie PiS. Druga w kolejności była Koalicja Europejska. Reszta ugrupowań znalazła się na skrajnym marginesie poparcia pytanych.

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Prawo i Sprawiedliwość

Oto ostateczne i oficjalne wyniki wyborów do parlamentu europejskiego:

PiS – 45,38 proc.

KE – 38,47 proc.

Wiosna – 6,06 proc.

Konfederacja – 4,55 proc.

Kukiz’15 – 3,69 proc.

Lewica Razem – 1,24 proc.

Frekwencja wyniosła 45,68 proc, co jest rekordem.

POLECAMY:

Przyjaciel Wojewódzkiego się wygadał! Chodzi o orientację
Polakom opadły szczęki. To co Cimoszewicz powiedział u Olejnik nie mieści się w głowie!
Generał ujawnia! III wojna światowa już trwa! Polska musi się obawiać tego
Putin się wścieknie! Ostra deklaracja Morawieckiego

Wyniki wyborów Warszawa, Prawo i Sprawiedliwość, Koalicja Europejska, Wiosna, Konfederacja, Kukiz 15. Na kogo głosowała Warszawa? SZOK! Dlatego, ponieważ, jednakże

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , ,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →