Zachorowania i zgony. Dziś padły aż dwa „rekordy” w Polsce

Koronawirus Polska: 22 maja resort zdrowia uaktualnił i podał nowe dane: zgony oraz zachorowania na COVID-19 w Polsce, nowe dane. Jak widać tendencja wciąż utrzymuje się na tym samym poziomie. Nie zanosi się póki co na to, aby wirus miał odpuszczać

Dzisiaj padły dwa „rekordy”. Pierwszy przekraczający 20 tysięcy zachorowań w Polsce, drugi dotyczący ilości osób które wyzdrowiały.

Czytaj też: Szyc sypie dowodami! Ujawnił prawdę po filmie Latkowskiego

Podano nowe dane z Polski dotyczące pandemii w naszym kraju, ilość zgonów na COVID-19 oraz zachorowań wzrosła. Tym samym liczba zakażonych wciąż rośnie, jednakże jest też coraz więcej osób które wyzdrowiały.

Zakażeni: 20 143 (wczoraj: 405). Zgony: 972 (10). Wyzdrowiało: 8 452

W godzinach wieczornych 21 maja uaktualniono dane dotyczące zarówno zgonów jak i również zachorowań na koronawirusa.

Na COVID-19 zmarło 10 osób, liczba potwierdzonych nowych przypadków zakażenia koronawirusem to 405– poinformowano na stronach związanych z resortem zdrowia.

Koronawirus, Polska: 22 maja, zachorowania i zgony

Liczba zachorowań na koronawirusa w Polsce wzrosła do 20 143 (wczoraj: 405), a zgonów odnotowano 972. Wyzdrowiało 8452 osób.

Czytaj też: Tajemnicze miejsca w Polsce widoczne w Google Maps. Ciarki na plecach

Jak do tej pory wygląda na to, że wszelkie restrykcje poczynione przez polski rząd zdają egzamin.

Od 20 kwietnia zaczęto stopniowo znosić, luzować niektóre restrykcje. Zamiast zakazów mamy natomiast nakaz noszenia masek zakrywających usta i nos.

Obecnie rząd przeprowadza plan powolnego odmrażania gospodarki. Będziemy mogli pójść do fryzjera, kosmetyczki, do restauracji i innych miejsc które wcześniej były zamknięte z powodu pandemii.

Zaostrzone prawo na czas pandemii

Rząd wprowadził niezbędne zmiany mające na celu powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Najważniejsze dotyczą kwestii robienia zakupów oraz wychodzenia z domu. czy też zachowywania dystansu społecznego.

Zobacz również: Kim jest żona Hołowni? Prawda zszokowała Polaków

O tym kiedy nastąpi szczyt zachorowań nie wiadomo, jednak najczęściej wskazuje się obecnie termin powakacyjny. W związku z pandemią dochodzą coraz to nowe informacje. Pamiętać należy że w porównaniu do pozostałych państw europejskich, Polska wypada bardzo dobrze.

Koronawirus Polska: 22 maja resort zdrowia uaktualnił i podał nowe dane: zgony oraz zachorowania na COVID-19 w Polsce, nowe dane
Koronawirus Polska: 22 maja resort zdrowia uaktualnił i podał nowe dane: zgony oraz zachorowania na COVID-19 w Polsce, nowe dane

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Polecamy także:

Ostra reakcja Dody na film Latkowskiego! Nie przebierała w słowach

Siwiec przerwała milczenie po filmie Latkowskiego. Poszła na całość

Szokujące słowa Bieniuka. „Stałem się ofiarą niektórych osób, przedstawionych w filmie”

, ,
Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →