Klienci z objawami zatrucia po diecie pudełkowej. Sanepid ostrzega

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Sanepid wykrył zatrute jedzenie w jednej z firm, która zajmuje się dietą pudełkową, zatrucia wykryto u wielu osób, w posiłkach znaleziono bakterię E coli. Firma stara się utrzymać sprawę w tajemnicy.

W firmie Fit Boxy Catering z Władysławowa kontrola Sanepidu wykazała obecność w posiłkach przez nich serwowanych bakterii E.coli. Do zatrucia tą niebezpieczną bakterią mogło nawet dojść w kilkudziesięciu przypadkach. Zakład produkcyjny został w związku z tym zamknięty przez Sanepid, firma jednak nie chce przyznać się do wpadki i zasłania się… awarią prądu. Ponadto dochodzi do manipulacji i usuwania nie przychylnych komentarzy w internecie, wszystko po to żeby nie wyszły na jaw niedociągnięcia.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Czytaj też: Celna riposta Dudy w TVN. Dziennikarza, aż zatkało

Sanepid wykrył zatrute jedzenie w jednej z firm zajmującej się dietą pudełkową, zatrucia wywołane zostały przez bakterię E coli.

Do prawdy i raportu z kontroli Sanepidu dotarł portal Money.pl. Przytacza jedną z relacji poszkodowanego. Pan Mateusz rozpoczął swoją przygodę z dietą pudełkową od śniadania dostarczonego przez Fit Boxy, owsianka, nawet mu smakowała, jednak schody zaczęły się dopiero później, przy następnych posiłkach.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Zobacz również: Trzaskowski ostro Dudzie i Kaczyńskim. Zdecydowanie przesadził

„Wysoka gorączka, wymioty, wszystko to trwało parę dni. Większość osób, z którymi rozmawiałem, zażyczyło sobie od firmy zwrotu pieniędzy. Wypowiedzenie usługi jest jednak najmniejszym wymiarem kary dla firmy Fit Boxy Catering. Mówimy w końcu o ludzkim zdrowiu” – wyznał Pan Mateusz.

Jak się później okazało przypadków zatrucia u klientów firmy było dużo więcej. Zdecydowali się wiec na zgłoszenie sprawy do Sanepidu. Kierownik Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wejherowie Bartosz Fertała-Karczewski przyznał, że dokonano w późniejszym czasie kontroli w firmie i wykryto obecność tam bakterii E.coli.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„Kontrolę podjęto w związku z interwencjami konsumentów dotyczącymi niewłaściwej jakości posiłków (zepsutych, nieświeżych) w systemie cateringowym”

Zatrute jedzenie, co dalej?

Pan Bartosz Fertała-Karczewski przyznał, że w firmie Fit Boxy Catering z Władysławowa, codziennie przygotowuje posiłki dla prawie 6 tysięcy odbiorców.

Firma już poinformowała za pomocą mediów społecznościowych o wznowieniu od 6 lipca produkcji. Było to możliwe dzięki utylizacji zepsutych produktów i dezynfekcji zakażone sprzętu i pomieszczeń. Niesmak jednak pozostaje.

Sanepid wykrył zatrute jedzenie w jednej z firm, która zajmuje się dietą pudełkową, zatrucia wykryto u wielu osób, chodzi o bakterię E coli.
Sanepid wykrył zatrute jedzenie w jednej z firm, która zajmuje się dietą pudełkową, zatrucia wykryto u wielu osób, chodzi o bakterię E coli. Screen Facebook

Źródło: Wp

Polecamy także:

Tak wygląda grób Hanki Bielickiej. Smutny widok…

Pokazał paragon za obiad dla 6-cio osobowej rodziny. Kwota was zaskoczy

Nie żyje znany sportowiec. Razem z nim zginęła trójka jego dzieci

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , , , ,
Małgorzata Piętak

About Małgorzata Piętak

Zafascynowana światem show-biznesu. Interesuje mnie życie gwiazd dlatego jestem ze wszystkim na bieżąco. Diety, sekrety celebrytów, modowe ciekawostki to mój świat
View all posts by Małgorzata Piętak →