Żukowska opluła pamięć Żołnierzy Wyklętych podczas programu na żywo. Obrzydliwe kłamstwo historyczne
Anna Maria Żukowska. podczas programu TVN Info "Woronicza 17" wypowiadała się o Żołnierzach Wyklętych nazywając ich bandytami i mordercami

Anna Maria Żukowska. podczas programu TVN Info „Woronicza 17” wypowiadała się o Żołnierzach Wyklętych nazywając ich bandytami i mordercami odpowiedzialnymi za śmierć wielu niewinnych osób na Kresach. Zrównała ich tym samym do band OUN UPA. Słowa padły w kontekście napiętych stosunków pomiędzy Polską a Ukrainą.

Czytaj też: Awantura w TVN podczas programu NA ŻYWO. To co powiedziała Lubnauer nie mieści się w głowie

”Jest kwestia rzezi wołyńskiej, jest kwestia band UPA, które przez odpowiednik ukraińskiego IPN są gloryfikowane. Ale z drugiej strony my też gloryfikujemy Żołnierzy Wyklętych, którzy mniejszości białoruskie czy ukraińskie mordowali na ówczesnych Kresach” – powiedziała Anna Maria Żukowska.

Anna Maria Żukowska o Żołnierzach Wyklętych

Nord Stream 2 jest jedną rzeczą, ale jest też Ukraina. Silniejsza Ukraina to słabsza Rosja. Te relacje między Polską a Ukrainą są napięte. Mamy bardzo mocne napięcia historyczne Jest kwestia rzezi wołyńskiej, jest kwestia band UPA, które przez odpowiednik ukraińskiego IPN są gloryfikowane. Ale z drugiej strony my też gloryfikujemy Żołnierzy Wyklętych, którzy mniejszości białoruskie czy ukraińskie mordowali na ówczesnych Kresach — dodała posłanka Lewicy

Skandaliczne słowa — ocenił Marek Suski.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

W moim ugrupowaniu odróżniamy bandytów, jak „Ogień” czy „Kuraś” od tych, którzy szlachetnie walczyli — stwierdziła Żukowska.

Zobacz także: Kto zrobił zdjęcia Ewie Kopacz w prosektorium i jak wypłynęły?

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Porównywanie Żołnierzy Niezłomnych z tym, co działo się na Wołyniu jest niewłaściwe, mówiąc delikatnie — podsumował Paweł Sałek.

Co ciekawe, Anna Maria Żukowska, która tak chętnie wypowiada się na tematy historyczne, dosłownie parę minut przed rozpoczęciem tego tematu stwierdziła, że w katastrofie gibraltarskiej zginął gen. Sosnkowski.

Źródło: TVP Info

Polecamy także:

Wielkopolskie: 124-latek pilnie poszukiwany przez sąd

Fatalne informacje ze Szwajcarii. To już potwierdzone, jest źle

Barbara Kurdej-Szatan pokazała intymne zdjęcie z łóżka. Co na to mąż?

Doda wygrała w sądzie z TVN! Upokorzyli ją na oczach milionów widzów

Szokująca decyzja Edyty Górniak. Co się z nią dzieje?

Patryk Jaki w telewizji wPolsce ostro o kaście sędziowskiej