Kaczyński ujawnił co się stanie z pracownikami TVP

Po ogłoseniu wyników wyborów atmosfera w mediach publicznych została mocno podgrzana. Sytuacja wielu nazwisk jest mocno niepewna a roszady w kadrach juz stają się faktem. Dziennikarze martwią się o swoją przyszłość, która w jednej chwili stała się dość niepewna.

Bardzo niespodziewanie głos w tej sprawie zabral prezes Jarosław Kaczyński. Co powiedział?

Od momentu ogłoszenia wyników wyborów sytuacja wielu pracowników Telewizji Publicznej wydaje się być mocno niepewna. Część z dziennikarzy i ekipy oczekuje spokojnie na nowe kierownictwo, inni już postanowili szukać prac gdzie indziej, jeszcze kolejni boją się o swoją przyszłość.

Jarosław Kaczyński o sytuacji w TVP

Niespodziewanie głos w tej sprawie postanowił zabrać sam Jarosław Kaczyński. Podczas IX Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” w Spale, prezes wygłosił przemówienie. Podczas przemówienia przyznał się do kilku błędów, które według niego zdecydowały o końcowym wyniku wyborów.

Skandaliczne kazanie po wyborach. Wierni nie dowierzali w to co słyszą

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„Ogólne wymiary sytuacji są znane. Po pierwsze musimy przeprowadzić analizę tego, co się stało i mieć plan na dalsze działania: te ofensywne i defensywne. Jeśli chodzi o pierwszą sprawę, mieliśmy do czynienia z szeregiem błędów z naszej strony” – wyznał ze sceny. 

Następnie wypowiedział się na temat przyszłości pracowników TVP, „którzy podjęli trud, ale jednocześnie i ryzyko funkcjonowania w polskich mediach”. 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Prezes uspokajał i mówil, że „znajdą zatrudnienie” w nowych prawicowych mediach, które mają powstać. Dzięki temu mają mieć możliwość „dalszego głoszenia prawdy”.

„Stoi przed nami ogromne wyzwanie, żeby stworzyć jednak media dużo większe niż obecna Strefa Wolnego Słowa. I doprowadzić do tego, że jednak ten nasz przekaz medialny będzie funkcjonować. Ludzie, którzy podjęli trud, ale jednocześnie i ryzyko funkcjonowania w polskich mediach, będą mieli i zatrudnienie i możliwość przekazywania prawdy o tym, co dzieje się w Polsce” – ogłosił podczas przemówienia w Spale. 

Zobacz też: