PILNE: Ataki na kobiety w Częstochowie! Publikujemy wizerunek sprawcy. Pomóż go złapać! [FOTO]

Policjanci z Częstochowy publikują portrety pamięciowe do sprawy dwóch ataków na młode kobiety. Śledczy poszukują mężczyzny, który napadł na pokrzywdzoną w dzielnicy Parkitka.

Na szczęście został spłoszony. Do podobnego zdarzenia doszło w dzielnicy Gnaszyn. Niewykluczone, że w obu przypadkach to ten sam mężczyzna. Osoby, które rozpoznają mężczyzn z portretów prosimy o niezwłoczny kontakt z policją!

Pod koniec listopada br. do komisariatu III w Częstochowie wpłynęło zgłoszenie ataku na tle seksualnym na młodą kobietę w dzielnicy Parkitka. Jak ustalili śledczy, pokrzywdzona wsiadła do autobusu w centrum miasta, a wysiadła nieopodal szpitala im. Najświętszej Maryi Panny. Razem z nią wysiadł młody mężczyzna, który dokonał ataku. Sprawca usiłował doprowadzić pokrzywdzoną do innej czynności seksualnej. Na szczęście został spłoszony, a kobieta nie doznała żadnych obrażeń.

Kilka dni temu do podobnego zdarzenia doszło w dzielnicy Gnaszyn. Tam również młoda kobieta, po wyjściu z autobusu została zaatakowana przez jadącego z nią wcześniej sprawcę, który tak jak w poprzednio, został spłoszony. I w tym przypadku atak miał charakter seksualny. Można przypuszczać, że obu ataków dokonał ten sam mężczyzna. Niestety autobusy, którym jechały kobiety, nie miały monitoringu.

Policjanci z częstochowskiej komendy dysponują nagraniem, na którym widać przebiegającą przed bramą jednej z posesji w dzielnicy Parkitka postać. Wszystko wskazuje na to, że to sprawca pierwszego z ataków.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Publikujemy też portrety pamięciowe sprawcy (lub sprawców), licząc na Państwa pomoc.

Wszystkie osoby mające istotne dla sprawy informacje, prosimy o zgłaszanie się do Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, o kontakt pod numerem telefonu: 34 369-12-55, 997 lub o zgłaszanie się do najbliższej jednostki policji. Zapewniamy anonimowość.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Źródło: slaska.policja.gov.pl