REKONSTRUKCJA rządu! Jest przeciek z PiS! Szokujące zmiany w rządzie! Jeden z najważniejszych ministrów poleci
Koronawirus w Polsce: Ministerstwo Środowiska poinformowało w komunikacie, że wprowadzono tymczasowy zakaz wstępu do lasów, czy będą kolejne zaostrzenia?

We wtorek w południe planowane jest ogłoszenie zmian w rządzie Mateusza Morawieckiego. Ostatnie godziny z pewnością będą gorące dla polityków, których los w radzie ministrów, będzie się ważył do ostatnich chwil.

Jedną z osób, która niemal na pewno pożegna się ze swoich stanowiskiem jest Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski, za którego typuje się Jacka Czaputowicza, sekretarza stanu w MSZ. Wysoko stoją też szanse obecnego wiceministra Konrada Szymańskiego.

Prezydent naciska również na usunięcie Antoniego Macierewicza, z którym jest skonfliktowany od dłuższego czasu. Miałby go zastąpić Mariusz Błaszczak, dotychczasowy szef MSWiA. Wolny wakat na tym stanowisku objąłby wtedy Joachim Brudziński, który obecnie pełni funkcję wicemarszałka Sejmu.

Swojej roli nie udźwignął też Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł. Jego następcą ma być Teresa Czerwińska. Obecna podsekretarz stanu w ministerstwie finansów może objąć również stanowisko zwolnione przez Mateusza Morawieckiego.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Poleciała już Anna Streżyńska. Minister Cyfryzacji zostanie zastąpiona przez Krzysztofa Szuberta, sekretarza stanu w ministerstwie. Niewykluczone, jest również, że to stanowisko obejmie Piotr Nowak, wiceminister finansów.

Niespodzianką natomiast mogłaby być zmiana na stowisku wicepremiera i ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Jarosława Gowina. Jego resort miałby przejąć dotychczasowy podsekretarz stanu Łukasz Szumowski.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Pewniakiem jest los… Mateusza Morawieckiego. Prezes Rady Ministrów kierował Ministerstwem Finansów i Rozwoju. Jego resort ma zostać podzielony na dwie części. Ministerstwem Gospodarki ma kierować Jadwiga Emilewicz, zaufany współpracownik premiera i obecna podsekretarz stanu w ministerstwie.