Sensacyjne wieści ws. Jacka Jaworka. Makabryczne odkrycie

W lesie nieopodal wsi Borowce odnaleziono zwłoki mężczyzny. Polskę obiegła wiadomość, że mogą to być zwłoki poszukiwanego od dłuższego czasu, podejrzewanego o brutalne morderstwo Jacka Jaworka. Jak sprawa się dalej rozwinęła?

To właśnie w tej miejscowości zdarzyło się brutalne morderstwo. Od tamtej pory poszukiwany jest prawdopodobny sprawca masakry Jacek Jaworek. Służby nie wykluczały, że zwłoki znalezione nieopodal mogą należeć do Jaworka.

Gdzie jest Jacek Jaworek?

Ciało znajdowało się w znacznym stadium rozkładu. Zostały znalezione w kompleksie leśnym pod Mstowem, położonym zaledwie 20 km od Borowców. Ciało odnalazł przypadkowy mężczyzna przechadzający się tamtędy z dziećmi. Znalazł wystające z ziemi kości, czaszkę i fragmenty ubrań. Zwłoki zakopano płytko.

Ze względu na miejsce i charakter zbrodni od razu wysnuto wnioski, że może to być ciało Jacka Jaworka. Po wykonanych oględzinach miejsca, zabezpieczeniu śladów i zakończeniu prac techników policyjnych ogłoszono decyzję:

– Wszczęliśmy śledztwo w sprawie zabójstwa mężczyzny o nieustalonej tożsamości – przekazał Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Wyniki sekcji nie pozostawiły złudzeń

„W trakcie tej sekcji były pobrane próbki materiału biologicznego do badań identyfikacyjnych DNA. Otrzymaliśmy wyniki badań porównawczych, z których wynika, że profil DNA tego mężczyzny, którego zwłoki zostały znalezione w miejscowości Żuraw nie jest zgodny z profilem DNA Jacka Jaworka, poszukiwanego w sprawie potrójnego zabójstwa” – wyjaśnił prokurator Ozimek dodając że będzie prowadzone osobne śledztwo mające na celu znaleźć sprawcę tego morderstwa.

– Na chwilę obecną biegli nie odnieśli się wprost, jaka jest przyczyna zgonu – powiedział. – Nie stwierdzili podczas badań, które były przeprowadzone w trakcie sekcji, jakichś obrażeń mogących skutkować śmiercią mężczyzny – dodał.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Jedna z hipotez mówi właśnie o tym, że Jacek Jaworek popełnił samobójstwo. Inna podaje, że uciekł za granice i ukrywa się do tej pory. Śledczy odrzucają z całą stanowczością wersję jaoby Jaworek został przez kogoś zamordowany. Czy w końcu uda się rozwikłać zagadkę jego zniknięcia?

Źródło: Fakt