Czy kupując nowy toner do drukarki warto postawić na tak zwane zamienniki?

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Odpowiednie dobranie tonera do drukarki to klucz do prawidłowej i wydajnej pracy urządzenia. Każdy posiadacz drukarki laserowej co jakiś czas powinien wymienić toner. Z reguły wymiana tonera wiąże się z pytaniem o to czy lepiej postawić na oryginalne części zamienne czy może spróbować zamienników. W niniejszym artykule odpowiadamy na to pytanie.

Oryginalny toner czy zamiennik? 

Najprościej kupić oryginalny toner, który jest rekomendowany przez producenta posiadanej przez nas drukarki. W tym celu wystarczy wpisać w wyszukiwarkę symbol modelu naszej drukarki (np. toner do drukarki HP lub innej) lub podać taką informację sprzedawcy w sklepie, żeby uzyskać pasujący toner. 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Alternatywą są oczywiście tak zwane zamienniki. Z reguły użytkownicy drukarek wybierają zamienniki, gdyż te według powszechnej opinii uchodzą za tańsze rozwiązanie. W rzeczy samej z reguły tak jest, że zamiennik jest znacznie tańszy, aczkolwiek nie musi to być regułą. Dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie oryginału lub zamiennika warto najpierw zrobić stosowne rozpoznanie i zorientować się jaka jest różnica w cenie pomiędzy oryginalnym tonerem a zamiennikiem. 

Jak sprawdzić, czy zamiennik oferuje odpowiednią jakość? 

Często wątpliwości budzi także to czy aby na pewno zamiennik ma taką samą wydajność i jakość wydruku jak oryginał. Tutaj trzeba jednoznacznie sobie powiedzieć, że bardzo często zamienniki prezentują bardzo podobna wręcz identyczną jakość i wydajność. Jednak jak ze wszystkim diabeł tkwi w szczegółach, dlatego zamienniki niektórych firm mogą mieć słabą jakość natomiast zamienniki od renomowanych producentów mogą być takiej samej jakości jak oryginalny toner. Dlatego kluczem jest znalezienie zamienników dobrej jakości. Ciekawą taktyką może być przetestowanie zamienników różnych firm i potem na podstawie własnych doświadczeń wybranie tego zamiennika, który oferuje zadowalającą jakość i wydajność. Można także szukać opinii w Internecie o poszczególnych zamiennikach jednak niestety ta taktyka może nie być w pełni skuteczna, gdyż opinie bywają bardzo zróżnicowane. 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Podsumowując, naszym zdaniem zamienniki mogą być rozsądna alternatywą, dla oryginałów, ale tylko pod warunkiem, że są kupowane z pewnego źródła i wcześniej sami przetestowaliśmy jakość jaką oferują. 

Źródło zdjęcia: antpkr / Shutterstock.com