Jurek Owsiak zdradza jak powstała Wielka Orkiestra

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Jerzy Owsiak to lider i założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP). W tym roku jego organizacja będzie zbierać fundusze na zakup sprzętu dla polskich szpitali. Na dodatek w tym roku nie będzie to jedyny cel zbiórki. Część pieniędzy ma zostać przeznaczona na pomoc dla mieszkańców Australii. Warto przypomnieć, że najmniejszy kontynent na świecie od miesiąca wzmaga się z licznymi pożarami, które na ten moment pochłonęły aż 8 milionów hektarów powierzchni Australii.

To kolejny z dowodów na to, że cel jak co roku jest bardzo szczytny. Jurek Owsiak dziś z wielkim sentymentem wraca do momentów początków WOŚP.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Jurek Owsiak o początkach Wielkiej Orkiestry

Czytaj też: Rosati zmieszana z błotem! Fani jej tego nie darują

W tym roku mija 27 lat, kiedy to Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP) zapoczątkowała swoją działalność. Owe wydarzenie miało miejsce w 1993 roku. Wówczas nikt raczej się nie spodziewał, że Jurek Owsiak w tak dużym stopniu rozwinie swoją działalność dobroczynną. Od ponad 27 lat wolontariusze w całej Polsce (i nie tylko) zbierają fundusze przede wszystkim na sprzęt dla najbardziej potrzebujących osób i szpitali. Jak wyglądały początki tego projektu?

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Czytaj też : Chodakowska odsłoniła niemal wszystko! Co za ciało!!!
  • Nie zastanawiałem się nad tym. Po prostu odpowiedziałem na apel lekarzy z Centrum Zdrowia Dziecka o zakup sprzętu ratującego życie dzieci. W mojej audycji radiowej mówiłem o tym wiele razy, podając konto. To był 1992 rok. A w 1993 już inicjatywa miała swoją nazwę – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, którą wymyśliliśmy muzycznie razem z Wojtkiem Waglewskim, a z Walterem Chełstowskim nadaliśmy temu ramy telewizyjnego programu. Nawet przez głowę mi nie przeszło, że może się nie udać. Lecz dopiero teraz, po 25 latach, zdaję sobie sprawę, że dokonaliśmy jakiegoś cudu. Wtedy nie było telefonów komórkowych, jedynie faksy. Nie było internetu, były tylko trzy stacje telewizyjne. Istniał tylko pomysł nagłaśniany przez nasze czołowe prezenterki, które miały w telewizji takie okienka, gdzie rozmawiały z ciekawymi ludźmi. Pamiętam, jak rozmowę zrobiła ze mną Alicja Resich-Modlińska… – mówił Jurek Owsiak.
Jerzy Owsiak to lider i założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP). W tym roku jego organizacja będzie zbierać...
Jurek Owsiak/ screen YouTube

Jurek Owsiak dodał także, że:

  • Trzeba przede wszystkim Polaków uczyć poczucia własnej wartości. I nie chodzi tu o wartość historyczną, ponieważ nasza historia jest trudna i okrutna, a poza tym mało kogo na świecie obchodzi. Ja uświadamiam im, jacy byliśmy 25 lat temu i jacy jesteśmy teraz. Bo przecież to ćwierćwiecze zmieniło nas nieprawdopodobnie. Staliśmy się świadkami tak wyjątkowej przemiany, że inne pokolenia będą nam tego zazdrościć. 25 lat temu były krzywe chodniki, połamane szyldy, komunistyczne samochody – sam jeździłem wtedy rozklekotanym maluchem – i szare ulice. A teraz? Sama popatrz. Nie nosisz łatwopalnej garsonki z poliestru, nie masz na głowie fryzury w kształcie budyniu, faceci nie chodzą w marmurkowym dżinsie przywożonym z Turcji, nie wyglądamy jak polskie marlboro, tylko marlboro amerykańskie. Nie ma podziału na Polskę wielkomiejską i małomiasteczkową, nie różnimy się od ludzi z bogatszych krajów na Zachodzie. – mówił lider WOŚP.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Gwiazda serialu „Przyjaciółki” w szpitalu! Znamy stan jej zdrowia
Justyna Żyła poprawiła twarz! Zdecydowała się na zabieg…

Doda ciężko chora! Czy to koniec jej kariery?!

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
IMGW ostrzega! Drastyczna zmiana pogody
Iran zaatakował USA! Trump się zemści?
Benedykt XVI przerwał milczenie! Jego słowa poruszyły cały świat

/WOŚP Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, ,

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →