Tajemnica serialu „Świat według Kiepskich” ujawniona!

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Świat według kiepskich i tajemnica serialu, okazuje się że Paździoch, Ferdek, Walduś i inni bohaterowie odgrywali sytuacje które miały miejsce w realu.

Zobacz również: Sensacyjne wieści! Roksana Węgiel właśnie to skomentowała

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„Świat według Kiepskich” to już, można rzec zjawisko kulturowe, a Polsat tworząc serial z pewnością nie sądził, że uzyska on taką rangę. Kiepscy i postacie takie jak Waldek Kiepski, Mariolka, czy Marian Paździoch przeszły do kanonu, często stając się podstawą wielu memów. Niewielu jednak wie jak wiele razy twórcy inspirowali się prawdziwymi wydarzeniami pisząc scenariusze do odcinków. Oraz jak wielki wpływ miały one na rozwój serialu. Przytoczymy tu kilka przykładów.

Sztuka i kultura często czerpie pełnymi garściami z inspiracji jakie przynoszą prawdziwe wydarzenia na świecie. „Kiepscy” nie odbiegają tutaj od reguły i twórcy bardzo często czerpali z ważnych bieżących wydarzeń, na nich opierając ramy odcinka. Prześmiewcza kanwa serialu powoduje, że mamy szansę zobaczy karykaturę ważnych wydarzeń, które często wstrząsnęły opinią publiczną.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Świat według Kiepskich – tajemnica serialu

To dzięki tym wydarzeniom mogło powstać kilka prześmiesznych odcinków, które gdyby nie to nigdy nie ujrzałyby światła dziennego. Oto kilka z nich:

„Chatka Wielkiego Władka” jest to odcinek 84 wyprodukowany w 2001 roku. Wtedy to wielką popularnością cieszył się program „Big Brother” i cała Polska żyłą wydarzeniami z domu Wielkiego Brata. Twórcy serialu „Świat według Kiepskich” postanowili pójść na fali i zrobili na jego podstawie odcinek.

Wielkim Bratem jest tu tytułowy Wielki Waldek, wszyscy sąsiedzi zostają uczestnikami, a kamienica domem, w którym odbywa się program. Bohaterowie muszą się nominować nawzajem, a pokojem zwierzeń zostaje.. jakżeby inaczej sławny szalet na holu.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Czytaj także: Koszmar Tajner! Musiała uciec przed nowym partnerem

Kolejnym odcinkiem, na którym piętno odbiły prawdziwe wydarzenia, była 169 część pod tytułem „Zatruta Strzała”. Tutaj inspiracją była niezapomniana małyszomania, która zapanowała po pierwszych zwycięstwach naszego utytułowanego skoczka. Cały kraj oszalał na jego punkcie i to również postanowili wykorzystać scenarzyści piszący dla stacji Polsat.

Mieszkańców kamienicy, tak jak i całą Polskę ogarnął szał na punkcie skoczka Adama Miłosza, wśród nich np. Waldek Kiepski. Ale nie wszyscy podzielali ten zapał, kilku sąsiadów m.in. Paździoch nie byli zadowoleni i irytowało ich to całe zamieszanie. Odcinek miał pokazać typową polską zawiść, którą każdy z nas zna aż za dobrze.

Euro: Kiepscy jako jego ofiary

Kolejnym przykładem może tu być odcinek 276 Świata według Kiepskich „Euro” nagrany w 2007 roku, kiedy to cały świat obiegła wiadomość, że Polska i Ukraina wspólnie zorganizują Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku.

Radość mieszkańców kamienicy, która odzwierciedlała radość społeczeństwa, burzy wiadomość, że kamienica zostanie wyburzona, a oni będą musieli się wyprowadzić. Na jej miejscu powstanie stadion, takie zdarzenia miały miejsce naprawdę, gdy przesiedlano wielu ludzi podczas budowy infrastruktury na mistrzostwa.

Można by wymieniać tych odcinków dużo więcej, ale nie starczyłoby artykułu, aby to uczynić. W wielu odcinkach są to pojedyncze sceny, czy nawet zdania, które nawiązują do prawdziwych wydarzeń. Spróbujcie sami wyłapać jakieś odniesienia do ważnych wydarzeń, które miały miejsce podczas tworzenia odcinka.

Do oglądania serialu zapraszamy na antenę Polsat lub do serwisu Ipla.tv

Świat według kiepskich i tajemnica serialu, okazuje się że Paździoch, Ferdek, Walduś i inni bohaterowie odgrywali sytuacje które miały miejsce w realu
Świat według kiepskich i tajemnica serialu, okazuje się że Paździoch, Ferdek, Walduś i inni bohaterowie odgrywali sytuacje które miały miejsce w realu

Źródło: Fakt

Polecamy także:

Nowe zgony i zakażenia. Ministerstwo podało dane

,,A gdyby Smoleńsk przydarzył się Anglii…”. Ten tekst podbija sieć

Roksana Węgiel ostro skrytykowana! Zapamięta to na długo

To może Cię również zainteresować:

Kopią masowe groby na rozkaz władz. Nadchodzi najgorsze

Michał Wiśniewski wyznał koszmarną prawdę na żywo. Wszystkich zatkało

Chylińska ujawniła długo skrywany sekret – ma chore dziecko?

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , ,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →