Wielka afera! Kwaśniewski ma poważne problemy z CBA

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Aleksander Kwaśniewski i Jolanta Kwaśniewska mają problem z aferą „willi w Kazimierzu Dolnym”, którą zajęło się w CBA. Chodzi tu przede wszystkim o majątek, który według oświadczeń majątkowych byłej pary prezydenckiej nie pokrywa się w żaden sposób z osiągniętymi przez nich dochodami. Całą sprawę w zeszłym miesiącu rozdmuchał były agent CBA – Tomasz Kaczmarek, który w TVN stwierdził, że miał być naciskany przez swoich przełożonych, aby uwiarygodnić wersję, iż willa była w rzeczywistym posiadaniu Kwaśniewskich.

Aleksander Kwaśniewski i jego żona mają bardzo poważny problem związany z ich oświadczeniami majątkowymi. Chodzi tu przede wszystkim o willę położoną w Kazimierzu Dolnym, która miała należeć do byłej pary prezydenckiej. Problem w całej sprawie dotyczy przede wszystkim braku pokrycia na taki majątek w oświadczeniach podatkowych. Według śledczych – przed nabyciem Kwaśniewscy nie dysponowali wystarczającym majątkiem, który dałby im możliwość nabycia tak wielkiego domu. Na dodatek CBA postanowiło ujawnić materiały ze śledztwa, które mają na celu uwiarygodnienie zarzutów stawianych przez CBA.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Czytaj też: Wielki powrót „Ranczo”! Producenci zdradzili datę i…. nowy tytuł

Na podstawie decyzji Prokuratora Regionalnego w Katowicach z 10 lutego 2020 roku, Centralne Biuro Antykorupcyjne udostępnia materiały ze śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Regionalną w Katowicach w sprawie uchylania się od opodatkowania poprzez nieujawnienie właściwemu organowi przedmiotu i podstawy opodatkowania oraz podejmowanie działań mogących utrudnić stwierdzenie przestępczego pochodzenia środków płatniczych, sygn. akt RP I Ds. 42.2016czytamy w oświadczeniu CBA znajdującym się na stronie internetowej centralnego biura.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Aleksander Kwaśniewski i Jolanta Kwaśniewska kontra „Afera willi w Kazimierzu Dolnym” – oświadczenie CBA

Czytaj też: Zdrójkowski wrzucił zdjęcie sprzed lat. Komentarz Wieniawy zaskoczył wszystkich

Z udostępnionych materiałów wynika, że istnieją dowody na to, że to właśnie była para prezydencka była w faktycznym posiadaniu wilii położonej w Kazimierzu Dolnym.

  1. Viki Gabor ostro przegina! Co na to jej rodzice? Nie jest za młoda?
  2. Krystyna z „Rolnika” dyskryminowana? Napisała to wprost
  3. Anna Mucha znowu to zrobiła – odsłoniła piersi. Jest na co patrzeć

W dniu 8 marca 2007 r. Prokuratura Apelacyjna w Warszawie zabezpieczyła płytę CD-R z zarejestrowanym przebiegiem rozmowy z dnia 14 września 2006 r. Pomiędzy byłym premierem RP Józefem Oleksym, prezesem Bartimpexu Aleksandrem Gudzowatym oraz byłym posłem Janem Bisztygą. W trakcie rozmowy Józef Oleksy stwierdził, że majątek Aleksandra Kwaśniewskiego i Jolanty Kwaśniewskiej jest niewspółmierny do osiąganych legalnie dochodów i w znacznej części pochodzi z nieujawnionych źródeł. Z wypowiedzi Józefa Oleksego wynikało, że Aleksander Kwaśniewski jest m.in. właścicielem apartamentu w Wilanowie. Działki w Jazgarzewie oraz nieruchomości w Kazimierzu Dolnym czytamy w raporcie do sprawy.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Aleksander Kwaśniewski i Jolanta Kwaśniewska mają problem z aferą "Willi w Kazimierzu Dolnym", którą to zajęło się w ostatnim czasie CBA.  Tomasz Kaczmarek..
Aleksander Kwaśniewski i Jolanta Kwaśniewska mają problem z aferą „Willi w Kazimierzu Dolnym”, którą to zajęło się w ostatnim czasie CBA./ screen YouTube

Źródło: wPolityce

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Skandal na gali Oscarów – Kinga Rusin nie wytrzymała. Ostry komentarz

Wypadek szkolnego autobusu w Wielkopolsce! Na miejscu pełno służb

Ujawniono raport: Przerażające skutki ataku na bazy USA! Trump kłamał

Ile kosztuje kolacja z Magdą Gessler? Aukcja zakończona – za to możesz mieć dobre auto

Piękne słowa Andrzeja Dudy. Historyczne przemówienie

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →