Nie żyje legendarny muzyk. Wiadomość to jak grom z jasnego nieba

Florian Schneider, multiinstrumentalista, kompozytor, a także muzyk legendarnej grupy „Kraftwerk” nie żyje, zmarł w kwietniu tuż po swoich 73 urodzinach, nie znana jest jednak dokładna data śmierci, nie została ona podana do wiadomości publicznej.

Czytaj też: Kolejne zgony i zachorowania. Zbliżamy się do następnej granicy

Niemiecka grupa muzyczna „Kraftwerk” uchodzi za prekursora i jeden z najważniejszych zespołów grających muzykę elektroniczną w historii. Florian Schneider, a także Ralf Hutter założyli „Kraftwerk” w 1970 roku.

Sam Florian Schneider zdecydował się na odejście z zespołu w 2008 roku, z dorobkiem 10 płyt, w tym był chyba ich najlepszy album „Autobahn”. To Schneider odpowiadał za koncerty zespołu, w których występowały ludzkie roboty grające na syntezatorach. Najbardziej znanym utworem zespołu „Kraftwerk” jest niezapomniany i legendarny już dzisiaj utwór „Das Model”.

Florian Schneider z „Kraftwerk” nie żyje

Multiinstrumentalista i kompozytor, Florian Schneider zmarł, jak podano, niedługo po swoich 73 urodzinach, które obchodził 7 kwietnia. Informację o jego zgonie podano dopiero 6 maja. Dokładna data śmierć muzyka nie jest znana.

Zobacz również: Wałęsę ostro poniosło. Zwrócił się do wszystkich Polaków

Przyczyną śmierci Floriana Schneidera była zaawansowana choroba nowotworowa. Muzyk walczył z rakiem już od kilku miesięcy, niestety swoją ostatnią batalię przegrał.

Rodzinie i najbliższym Floriana Schneidera pragniemy złożyć najszczersze kondolencje, łączymy się z nimi w bólu po stracie tak świetnego muzyka.

Florian Schneider, muzyk legendarnej grupy "Kraftwerk" nie żyje, zmarł w kwietniu tuż po urodzinach, nie znana jest jednak dokładna data śmierci
Florian Schneider, muzyk legendarnej grupy „Kraftwerk” nie żyje, zmarł w kwietniu tuż po urodzinach, nie znana jest jednak dokładna data śmierci.

Źródło: Interia

Polecamy także:

Powrót do szkoły jeszcze w maju? Jest jasny komentarz

Poważna pomyłka Ministerstwa! Liczba zakażonych jest inna niż podano

Trafiono na trop w sprawie Kacperka. Nowe informacje

To może Cię również zainteresować:

Viki Gabor chciała popełnić samobójstwo?! Szokujące odkrycie

Policjant wyznał co mogło spotkać Kacperka. Wiele osób było w błędzie. Nowe fakty

Tak postępuje się z chorymi na COVID-19 w Polsce. Wstrząsający materiał

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

, , ,
Małgorzata Piętak

About Małgorzata Piętak

Zafascynowana światem show-biznesu. Interesuje mnie życie gwiazd dlatego jestem ze wszystkim na bieżąco. Diety, sekrety celebrytów, modowe ciekawostki to mój świat
View all posts by Małgorzata Piętak →